| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru fete. In adolescenta(mai exact in liceu) o fata la ce se uita? Se uita numai la aspectul fizic?(nu zic ca nu este important, pentru ca totusi nu poti arata ca un mort). Adica spre exemplu daca nu esti un baiat foarte frumos la fata, dar te îmbraci ok, esti ingrijit, esti inteligent si sigur pe tine se uita la asa ceva? Sau pentru o fata de liceu conteaza fața? In plus, cum pot face sa agat o fata care din punct de vedere financiar este peste mine?

9 răspunsuri:
| Anee1667 a răspuns:

Toți știm că aspectul fizic este primul lucru care ne face o impresie, însă acesta nu este singurul lucru care atrage o fată, la fel de important este și caracterul, modul în care te porți cu ea și chiar modul în care știi să îi vorbești.
Această " fată de liceu" pare să însemne destul de mult pentru tine.
Nu-i va păsa de faptul că are o situație financiară mult mai bună, pentru că o fată nu poate fi cucerită cu bani și obiecte scumpe, o floare și câteva cuvinte sincere și frumoase îi pot câștiga atenția.

| Trustmotorcy a răspuns:

Salut,

Vreau în primul rând să îmi permit un lucru, să generalizez. O fată de liceu nu are experiență de viață, nu știe ce vrea și va alege mai mult aspectul fizic al unui băiat, caracterul dominant, dar asta nu înseamnă că va și rămâne cu el. Ambalajul poate să fie frumos, dar dacă pe interior nu-i ceea ce se așteaptă... nu vor rămâne împreună. Din păcate e nedrept și aspectul fizic constituie un avantaj în orice domeniu, dar care se poate compensa.

Tind să nu privesc un om urât, facial vorbind, atât timp cât acesta se aranjează, se îngrijește și poartă haine decente, care-l pun în valoare, dar care se și antrenează. Nu mă refer la haine scumpe, nici la haine de flex, însă la haine care arată bine pe el.

Fata cu un statut financiar peste al tău este egal cu zero, nici măcar nu este al ei, este al părinților... deci să te simți inferior pentru cineva care are bani pe degeaba acum, ar fi în zadar. Lucrează la tine fizic, încearcă să nu fii certăreț, nu te lăsa luat de lache totuși, nu prin bătaie, dar să știi să dai o replică. Nu te feminiza pentru o fată, nu încerca să te schimbi ca să te placă, disperarea de genul se miroase foarte ușor, fii real.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anee1667):

Nah, eram doar curios de tot, faza cu situatia financiara este ft comuna si am zis sa aflu cate ceva

| Matei5 a răspuns (pentru Trustmotorcy):

Esti fata? Daca da, cati ani ai?

| Ryuk066 a răspuns:

Presupun ca răspunsurile anterioare au fost puse de băieți, dar eu sunt fata și îți spun din propria experienta sa zic asahappy. M am îndrăgostit și de băieți mai urâței doar pentru felul cum se comporta și stilul lor. Când te îndrăgostești de o persoana pentru felul cum gândește îl vezi mai frumoslaughing) Încearcă sa ți găsești stilul tău care sa te avantajeze (nu ala de cocalar, glm) laughing) Idk, eu cred ca ma uit la par prima data și ma interesează ce muzica asculta pentru ca muzica de definește oarecum. :p

| Ofiintă a răspuns:

Foarte rare cazurile în care iubirile adolescentine au rezistat.
La vârsta voastră nu dispuneti de o personalitate definită. Nu delimitati atractia fizica de personalitate.
Fii sigur că nici fata respectivă nu ştie ce îşi doreşte, prin urmare este dificil să îti ofer sfaturi.

| anamaria82726 a răspuns:

In primul rand nu putem generaliza. Nu poti sa intrebi asa la general daca poti,, agata,, o fata care este peste tine financiar. Uite mie de exemplu daca imi place de un baiat, imi place cum arata, imi place caracterul lui nu stau sa ma gandesc unde locuieste sau cati bani are. Nu stiu daca,, fetele de liceu,, se gandesc la asta. Eu sper ca nu. Eu nu ma gandesc la asta, ma gandesc stric la persoana lui. Nu, logic ca nu se uita numai la aspectul fizic. La inceput asta observa, e logic. Dar mi-ar placea sa cred ca nimeni nu se arunca intr-o relatie doar pentru aspect, indiferent de varsta.,, pentru o fata de liceu conteaza fata?,, pentru fiecare persoana conteaza altceva...

| Adry05 a răspuns:

Da, unu cu încredere în sine și vorbele la el are mai multe șanse să fie remarcat decât unu îmbrăcat împecabil dar care nu e în stare să scoată 2 vorbe.

| Katie1356 a răspuns:

In primul rand, nu are nicio importanta situatia financiara, nu te prezinti cu iban-ul in mana si o pui sa verifice situatia din cont.
In al doilea rand, frumusetea sta in ochii celui care priveste, deci o fata te poate considera neatractiv, in timp ce alta poate sa te placa instantaneu, tine de gusturile fiecaruia si de scanteia de la inceput, mai ales in cazul celor de la liceu, pentru care totul parca se misca atat de repede. Nu e obligatoriu sa te judece doar dupa aspect, tine si de modul ei de a fi, de exemplu poate fi atrasa de caracterul tau si de obicei odata ce faci o legatura emotionala cu cineva, il gasesti si fizic mult mai atractiv decat ti s-a parut poate initial; de exemplu cate cazuri sunt in care prieteni foarte buni care la inceput nu au fost atrasi unul de altul ajung impreuna?