| BlueRose1 a întrebat:

Oare de ce mereu trebuie sa ne indragostim exact de cine nu trebuie? Dece trebuie ca cel iubit sa isi bata joc? Dece daca tu il/o iubesti el/ea iubeste pe altcineva care nici nu il/o observa? Dece niciodata nu se trezeste la realitate si nu realizeaza ca cineva il/o iubeste enorm, iar el isi bate joc?sigh
Oare de ce mereu se intampla la fel?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

De obicei ne place sa experimentam. Daca nu riscam nu castigam niciodata. Din pacate sa gresim persoana dar nicidata nu e gresit sa iubim indiferent de persoana. Iubirea se simte si atat. Daca regreti o iubire inseamna ca nu meriti sa fii iubit.

| Silvia a răspuns:

E aiurea, ştiu. Dar aşa e dragostea.Credlaughing. Mulţi suferă până o descoperă cu adevărat. Cel mai probabil acum simţi doar atracţie, iubirea adevărată vine mai târziu.

| Rukhsandra a răspuns:

Stiu foarte bine prin ce treci...in momentul asta trec si eu printr-o poveste asemanatoare straight face
cred ca asta inseamna "a iubi"...inseamna a suferi...
chiar nu stiu ce sa mai cred...
poate aflu si eu cu tine happy

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Faptul că nu te bagă în seamă nu înseamnă că-şi bate joc ci că pur şi simplu nu te vede în niciun fel special.
Dacă te bagă în seamă, o perioadă o să fii foarte fericită după care ţi-ar spune acelaşi lucru pe care-l ştiai din secunda 1: "Oricum nu te plac şi nu merge. La revedere" şi atunci o să fii şi mai distrusă decât acum!

Dacă băiatul pe care-l simpatizezi tu (şi pentru care rişti să faci o obsesie) nu te bagă în seamă nu înseamnă că-şi bate joc ci că pur şi simplu nu-l atragi şi nu vrea să aibă o relaţie cu tine.
Dragoste cu de-a sila nu se poate!

Sănătate.

| sexychick_4075 a răspuns:

Nuj eu plang sufer ca proasta si intreb totimpu asta, ori cum nimic nu se schimba ...as aca uital sau uito.

| lays a răspuns:

De cate ori mi-am pus intrebarea asta...sad

| cristiano9 a răspuns:

sad asta e viata, compenseaza suferinta cu bucuriile, la concluzia asta am ajuns eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa felul cum ai pus problema si modul de exprimare, nu cred ca este vorba de iubire. Simpatizezi o persoana, iar ea nu te vede intr-un mod deosebit.
Daca este vorba de dragoste, se mai intampla ca aparentele sa insele si sa aplice zicala,, dragostea e oarba``winking.

| anutzamarya95 a răspuns:

Ne indragostim de cine nu trebiue pentru ca firea umana iubeste lucrurile interzise, iar cat despre suferinta asa e viata, unori te ridica alteori te coboara, dar trebuie sa gandesti pozitiv deoarece timpul vindeca orice rana oricat de adanca ar fi aceasta. Iar o persoana care te face sa suferi nu este neaparat o persoana rea, uneori poate chiar nu te poate iubi din diverse motive, poate e implicat intr-o relatie sau pur si simplu nu il atragi, iar in situatzia asta e mai bine sa fi tu singura decat sa fi singura intr-o relatie si sa lupti numai tu pentru acea relatie