| Giulia97Anna a întrebat:

Off nici nu stiu de unde sa incep.Ei bine, eu ca oricare fata imi place de un baiat.Problema este ca eu sunt timida si nu pot sa-i spun ce simt.Si nu,nu merge daca imi spuneti ca trebuie sa fiu curajoasa,pentru ca suna usor, dar e greu de facut.Cand trece pe holul liceului,eu nici macar nu-l privesc,ca sa nu vada ca ma uit la el,dar sa vorbesc cu el?! Asa ca am apelat la ajutorul unei colege.Ea vorbea cu o colega de-a lui, sa il intrebe daca ma place.Ii arata poze cu mine etc.Acum,am vorbit cu colega lui si el a zis ca sunt frumoasa,ii place de mine,dar nu sunt genul lui. sad Ei bine eu nu pot sa mi-l scot din cap,am incercat, dar nu pot.Am incercat sa cunosc alti baieti, dar tot la el imi este gandul.Problema mea este ca el nici macar nu vrea sa vorbeasca cu mine, sa ne cunostem mai bine, cine stie poate ca pana la urma sunt genul lui.Eu nu sunt genul ala de fete care isi schimba iubitii ca pe sosete.Eu cred ca genul asta de fete urmareste.Stiu ca poate o sa primesc critici, dar nu-mi mai pasa de nimic. Vreau doar un singur lucru:Sa mi-l scot din cap! Ma puteti ajuta?

8 răspunsuri:
| LeeMaya a răspuns:

Aceeasi problema am si eu : si imi pare rau sa te dezamagesc dar nu il vei putea uita, insa ai putea sa iti faci o alta ocupatie, sa nu te mai gandesti, distreaza-te, stai linistita si spune ce nu iti place la el, partile rele ...asa ai sa vezi ca nu e chiar :domnul perfect:
invata sa treci peste big grin nu mai privi in trecut, nu te gandi la viitor, traieste prezentul! big grin happy

Răspuns utilizator avertizat
| Xten3girl a răspuns:

Si eu eram in aceeasi problema si este foarte nasol si inainte sa fim prieteni mai apropiati...pfff si-a dat si singur seama la cat de aeriana eram in prezenta lui.Dar sa trec la subiect si sa-ti spun cum am trecut peste desi nu cred 100% ca l-am uitat doar ca nu mai am aceleasi emotii si nu mor sa il urmaresc peste tot.In primul rand ne-am vazut foaaaarte rar si el cum e un fel de nesimtit care repara nesimtirea cu dragalasenie(spune ceva dragut si apoi o strica sau invers) am privit doar partea rea.In al doilea rand i-am vazut numai latura urata si poate o sa crezi ca sunt genul care zboara din floare in floare(l-am placut de 4 ani!)si nu in ultimul rand privesc inainte cu indiferenta chiar daca el se uita indelung la mine cum face mereuuuu si il vad, merg inainte.Si stai calma, poate mai dureaza 2 ani sa-ti treacalaughing)) si nu cred ca daca vrei sa il uiti cu tot sufletul si cu toata speranta nu o sa reusesti, pana la urma tu controlezi inima, nu ea pe tine! :*

| Giulia97Anna explică (pentru AsulDePika):

Dar nu pot, el invata in acelasi etaj din liceu cu mine, si in fiecare zi il vad fara sa vreau.Cand vreau sa merg la magazin sau la baie, s-au cand vin s-au plec din liceu.

Răspuns utilizator avertizat
| Giulia97Anna explică (pentru AsulDePika):

Cum sa fac asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Giulia97Anna explică (pentru AsulDePika):

Asa e sad Nu pot sa-l injur fara un motiv anume.