| Mirceadumb a întrebat:

Pot sa devin ofițer mecanic pe nava daca am discromstopsie? Acel test cu buline nu il fac complet. Nu vad câteva planse vreo 3-4-5 dar am carnet iar la semafor vad perfect culorile si la fel si in viața de zi cu zi. Doar ca nu vad tot testul cu plansele alea. Termin a 12a si vreau sa dau la ofițer mecanic pentru ca punte nu cred ca pot datorita defectului.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Inchipuie-ti ca ai aceasta problema dar, totusi, ai carnet. Unde conteaza mult mai mult sa distingi culorile, pentru ca esti in trafic.Ca ofiter mecanic nu te lovesti de asa ceva.Pentru ca stai mai mult in sala motoarelor.Deci trafic, nu.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca ofiter mecanic, da.

| Mirceadumb explică (pentru darrio2007):

Salut! De sti din surse sigure? Chiar contează foarte mult pentru mine. Mersi frumos!