| TheLittleButterfly a întrebat:

Prietena mea parca tot timpul incearca sa fie mai buna decat mine si m-am saturat! M-a jignit uneori, chiar spunand,, Dar la tine cati baieti s-au uitat?". Se crede mai frumoasa si mai populara si nu cred ca o prietena ar trebui sa faca asta. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Foxie2 a răspuns:

Bună.
E foarte greu sa iti gasesti prieteni adevarati chiar aproape imposibil.
Normal prieteni adevarati nu concureaza intre ei si nu se jignesc ba se si ajuta. Daca nu esti obligata sa o vezi zilnic, de ex daca iti e colega de scoala, de un sport.eu as lasa-o balta. Nu ai la ce sa te astepti de la asemenea persoane.
Dar daca vrei prieteni adevarati ar trebui sa te bucuri daca prietenul/prietena ta e foarte desteapta sau populara. daca e si increzuta atunci aia e partea a2-a.

Daca vrei un prieten adevarat fi tu mai intai unul!
Pentru ca de asta ai tu nevoie. E foarte important sa ii spui in fata tot ceea ce simti. Altfel azi vei prinde putina ura, maine inca putina si cu timpul toate astea vor izbucni fulgerator.

Cautati prieteni adevarati. Mai bine spune totul verde in fata decat sa o vorbesti pe la spate sau sa ti in tine, dar ai grija sa incerci sa n-o jignesti.Nu poti face prea multe.

4 răspunsuri:
| Syaaa a răspuns:

Nu e o prietena adevarata, eu am impresia ca sta cu tine la vrajeala doar cand are chef... deci ar trebui sa-ti cauti prieteni adevarati. iar ei poti sa-i arati indiferenta si sa-i raspunzi cu aceleasi arme oh go on crede-ma indiferenta doarehappy. Bafta``!happy

| madycumada a răspuns:

Asta nu e prietena.
Da-i 2 palme si las-o-n plata Domnului!

| AndreeaBeBee a răspuns:

Buna intrebare, asa mi se intampla si mie cu,, cea mai buna prietena''.Nu stiu incearca sa discuti cu ea si sa-i spui exact ceea ce simti eu asa am facut si acum suntem mult mai apropiatebatting eyelashes

| Foxie2 a răspuns (pentru AndreeaBeBee):

Asta bineinteles depinde de ce fel de persoana e.stiu pe multi oameni care se supara daca le spui ce te doare.