| mihaela2808 a întrebat:

RAPID.Cum gasesc URL de la o imagine?

Răspuns Câştigător
| OhGodWhy a răspuns:

Dai pe imagine adica full adica imagine completa de exemplu pe google imagini si apoi dai cpy the url of the image happy

12 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da click dreapta pe imagine(daca este de pe internet) si vezi la informatii despre imagine url-ul de la ea.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

Bafta!

| OhGodWhy a răspuns:

Click dreapta pe imagine si iti apare copiati adresa url a imagini daca te referi la o imagine de pe net
big grin

| mihaela2808 explică (pentru neluL):

Nu l-am gasi. Poti fi mai explicit? Iti dau funda.

| mihaela2808 explică (pentru OhGodWhy):

La mine scrie in englezabig grin

neluL
| neluL a răspuns (pentru mihaela2808):

Spune-mi mai intai daca imaginea este din calculatorul tau sau de pe internet.

| mihaela2808 explică (pentru neluL):

Nu conteaza de unde e.

| mihaela2808 explică (pentru neluL):

Poate fi de oriunde

| OhGodWhy a răspuns (pentru mihaela2808):

Copy the url of the image

| mihaela2808 explică (pentru neluL):

Hai dupa internet sa ziceam.Cum fac?

| mihaela2808 explică (pentru OhGodWhy):

Nu imi apare asa

neluL
| neluL a răspuns (pentru mihaela2808):

Conteaza! altfel nu te mai intrebam.

Daca este de pe internet da click dreapta pe imagine si vezi foto
http://i.imgur.com/fFR4C.jpg

Daca imaginea este din pc-ul tau atunci NU ARE URL aferent pentru a o posta pe internet. Daca vrei sa-i faci url la o poza din pc-ul tau (cum ar fi un print screen) discutam in continuare.

| mihaela2808 explică (pentru OhGodWhy):

Am gasit eu.Mersi oricum.