| Chuchilili a întrebat:

Sall. acum 2 zile am avut prima menstruatie si inca nu mi-a trecut. ce vreau sa stiu este daca dupa ce trece aceasta perioada as putea sa alerg cum faceam inainte de a veni, daca nu are nimic rau. Vreau raspunsur cat mai detaliate. happy

5 răspunsuri:
| SonnyFlameFan a răspuns:

Poti alerga si cand ai menstruatie.Nu este un impediment atata timp cat ai grija sa nu te patezi purtand pantaloni mai inchisi la culoare.E chiar recomandat sa faci miscare pentru a nu te mai durea burta, mijlocul! Cand despre faza cu trecutul, nu-ti face griji, pe mine m-a tinut prima data 1 saptamana. Oricum, la inceput, in primele luni, vei avea menstruatia neregulata. happy

| Chuchilili explică (pentru SonnyFlameFan):

Stii ca nu ma refer la alergari usoare ci la cele ca de viteza.

| euuuu13 a răspuns:

Nu conteaza de care alergari sunt.Nu este nicio problemawinking

| SonnyFlameFan a răspuns (pentru Chuchilili):

Nu are ce sa ti se intample. Daca vrei sa alergi in acea perioada ai grija sa nu ''Se duca la vale '' tamponul, iar daca vrei sa alergi dupa ce a trecut nu ti se va intampla absolut nimic.

| Kleoo a răspuns:

Da, o sa poti fugi