| BeatriceRamo a întrebat:

Sall! am auzit ca epilatul cu zahar chiar da rezultate:D si nu e asa dureros:D si simplu de facut chiar si acasa;)... voi ce ziceti? ai folosit vreo data :-? chiar merge;;)

http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=537666 ...site-ul de unde am aflat de epilaul cu zahar:D

12 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Hmmm...ai incercat?

| Cryssy a răspuns:

Nu am incercat niciodata...

| Andreeagen a răspuns:

Maine incerc si eutongue si iti spun ce efect aretongue

| eek a răspuns:

N am auzit in viata mea de epilatul cu zahar...eu folosesc epilatorul de la braun. f eficient
big grin

| eek a răspuns:

O sa incerc si euhappy. da am o intrebare.compozitia care nu o folosesti o poti pastra intr un recipient pana la epilarea urmatoare?

| alle529 a răspuns:

N`am incercat niciodata, de fapt nici nu am auzit de asa ceva, dar incearca tu si spune`mi si mie daca mergehappyPls:*

| Munchkin a răspuns:

Hey, eu am încercat. Nu îţi mai creşte păr timp de 3 săptămâni, iar pielea îţi rămâne mult mai fină. Este simplu de făcut, dacă respecţi ingredientele şi modul de preparare. Uite:

Îţi trebuie 200g zahăr, o lămâie medie şi un recipient în care să le prepari. Storci lămâia peste zahăr, amesteci şi le pui la foc mic. Când o să fiarbă, o să facă nişte bulbuci deasupra. O mai laşi câteva minute, trebuie să capete o culoare ca de miere. Vezi să nu pui apă la compoziţie! Baftă big grin

| pissicutzzamik a răspuns:

La fel ca ceara.

| laramaria a răspuns:

.am auzit de ceva vreme de epilatul cu zahar... da n-am incercat niciodata ca nu stiam reteta.Cred ca o sa incerc si eu ca sunt curioasa ce rezultate are, sper sa-mi iasa...mersi pentru site:*...

| Bianca26bb a răspuns:

Io nu am incercat. De fapt, nu am ce sa epilezhee hee. Caio am par blond(ma rog, mai saten) si parul d p corp nu se vede...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e foarte buna si nu e deloc dureroasa

| utzupintilie a răspuns:

Am citit despre aceasta metoda de te-a epila. Vechii egipteni au folosit aceasta metoda pentru mai multa igiena dar am si citit ca ar putea avea efecte negative la Femei. Boala se numeste "Funghius Vaginalus Analus".