| wizz111 a întrebat:

SALL! M-am despartit de gagicamea ca incepuse sa isi bata joc... si vreau sa o iau un pic peste picior sa isi dea seama ca a gresit cum as putea face niste sfaturi

Răspuns Câştigător
| Anamaria1998lool a răspuns:

Buna, a gresit nu? Stiu ce inseamna sa pierzi o persoana draga si mai ales o persona pe care ai iubito. Nu este corect din partea ta sa o iei peste picior, parerea mea, dar arata-i ca tu nu esti ca ea, si arata-i ca a gresit. Fa-o geloasa si arata-i ca nu ii simti lipsa si ca acum iti este mult mai bine fara ea. Sau cel mai bun mod este "comunicarea!". Incearca sa o intrebi ( cand sunteti doar voi doi) de ce a facut asta, si fa-o sa se simta prost cand spune asta, nu o jicni dar spune-i ceva de genu " Mersi ca m-ai lasat, acum imi e mult mai bine fara tine, am si eu mai mult timp de distractie si gagici". Te pup, bafta!

11 răspunsuri:
| Chrissy92 a răspuns:

Buna,eu consider ca daca tu o tratezi cu indiferenta o va durea mult mai rau decat sa icnepi si tu sa iti bati joc de ea...dar daca vrei un sfat ca sa te razbuni... uite te poti combina cu prietena ei cea mai buna, sau poti sa o suni noaptea cand sti ca ea doare(bineinteles cu numar ascuns sau sa ai tu o alta cartela cu un alt numar pe care ea nu il stie).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ceea ce ai spus reiese ca inca o iubesti. Nu e nevoie sa faci ''misto'' de ea, adica daca nu mai vrei sa fii cu ea, de ce vrei sa ii arati ce a pierdut?!

| geo99 a răspuns (pentru Chrissy92):

Asa Este.happy

| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Buna! Niste statusuri de indiferenta pe care ti le poti pune pe emss sau pe facebook cred ca te-ar ajuta!
ღஜ♥ Voi invatsa sa traiesc fara tine ♥ Si o sa ma gandesc de acum mai mult la mine ♥ Tu apartsii acum de timpul trecut ♥ Vreau sa te uit. ♥ ™ ღஜ

♥Telefonul il strang cu obsesie in mana. Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost.

♥Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

Totul trece, asa se spune. Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

♥Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castiga

♥Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

"Si Va Plange Neincetat, dOrindu`sh s` Fi Uitat…Leganandu`I Durerea O Stea, O Mangaie cU Raza Sa!:
Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroi

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte!

Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de atat nu ai fost niciodata.

O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe ganduri! Te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist. De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!

Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji.
Succes si mai lasa mistou`!laughing
Succes si sarbatori fericite!

| wizz111 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca si-a batut joc si da m-a facut sa tin la ea a reusit sa faca ce na reusit o alta fataI don't want to see si vreau sa o iau peste picior ca sa vada ce am simntit eu big grin

| wizz111 explică (pentru Anamaria1998lool):

Pai cum sa ii arat ca a gresit?

| wizz111 explică (pentru anonim_4396):

Da o iubesc m-a facut sa tin la ea a reusit sa faca ce nu a mai facut nici o alta fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru wizz111):

Nu iti recomand sa te razbuni, indiferenta doare mult mai tare sad! Daca consideri ca inca mai tine la tine, iart-o.

| wizz111 explică (pentru anonim_4396):

N-am cum sa o mai iert sad pentru ca am iertato si si-a batut joc mi-a zis ca s-a schimbat si ca si-a dat seama ca ma iubeste si a zis fals asa ca vb voastra mai bine cu indiferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru wizz111):

Ok.e! Sper sa gasesti pe cineva care sa te aprecieze cu adevarat♥!

| wizz111 explică (pentru anonim_4396):

Mda.