| anonim_4396 a întrebat:

..
deci clasa noastra organizeaza halloween-ul saptamana viitoare si eu nu stiu in ce sa ma costumez...
in ultimii doi ani am tot fost cu o masca de vampir-demon si imbracamintea improvizata. anul trecut am adaugat si un paianjen miscator cu care am si luat un premiu.
dar din moment ce nu am un costum complet si nici nu stiu de unde sa inchiriez, nu stiu ce variante imi mai raman. anii trecuti la masca mea am imprumutat cateva haine negre ca sa mearga. da oricum nu mai vreau sa merg la fel anul asta. tot ce am e masca, paianjenul, niste coarne de ren care lum lumineaza si canta, si (stiu ca o sa fie stupida ideea dar macar ar fi un costum intreg) am o prietena care are o peruca hannah montana si am o bluza cu ea si pot sa-mi iau blugi si cizme in stilul ei, chiar daca am depasit varsta (oricum bluza aia in afara de poza cu hannah e faina e neagra si n-am purtat-o aproape niciodata), si am si un microfon. dar nu-s sigura ca prietena aia mi-o imprumuta si nu vreau neaparat sa merg cu microfonul pentru ca nu-mi place sa car lucruri dupa mine la petreceri. oricum, daca m-as face hannah montana nu-mi fac griji ca o sa se rada, nu asta ii faza, dar vroiam cv supranatural.
poate imi iau un costum, dar dati-mi va rog niste idei despre ce pot alege din gama mea "variata" pana atunci. dau funda.

5 răspunsuri:
| ReallySomebody a răspuns:

Scuza-ma, nu am citit toata intrebarea, deoarece nu am rabdare.dar ma rog, nu are nici o importanta asta. Deci daca ai un costum in care iti sta bine si in care te simti tu bine, imbracal la halloween.Dar acum depinde cati ani ai, deoarece, nu vreau sa te superi, numai ca daca ai peste 12 ani, vei parea penibila si toti vor rade de tine, ceea ce te va stanjeni si nu vei mai putea sa contunui, asa de fericita pana la sfarsitul petrecerii. Daca ai mai putin de 12 ani, atunci e OK. Oricum iti dau niste exemple:
- poti sa fi o vrajitoare (iti pui pur si simplu ceva ascutit pe cap daca ai, daca nu, nu`ti mai pune nimic, o fusta si o bluza, care sa se potriveasca, sau o rochie frumoasa si mai lunga)
-de asemenea poti fi dracusor laughing (si te imbraci in rosu si iti pui ceva rosu pe cap si gata.)
DAR BINE.SUNT MULTE POSIBILITATI SI DACA NU ITI PLACE SA TE IMBRACI IN ROCHII SAU FUSTE, SAU MAI STIU EU CE, ITI POTI LUA UN TRICOU SI NISTE BLUGI SI NISTE ADIDASI SI VEI FI O ROCK`ERITA. Crede-ma, eu in rock`erita am fost imbracata (sunt clasa a 9a) si a fost chiar OK. Succes, sper ca ti-am fost de ajutorhappy daca consideri astept fundita

| XDarkAngel a răspuns (pentru ReallySomebody):

Am peste 12 ani...

| ReallySomebody a răspuns (pentru XDarkAngel):

Mno.atunci.eu te sfatuiesc sa nu te imbraci in hannah montana, dar daca consideri ca vrei.fa`ohappy

| XDarkAngel a răspuns (pentru ReallySomebody):

laughing
si mie mi se pare o idee stupida rau, mai ales ca nici nu-mi placehappy.
doar ca era cv gen "varianta in caz de urgenta"laughing

| ReallySomebody a răspuns (pentru XDarkAngel):

laughing atunci e bine.laughing