| cosmy4ever a întrebat:

Salul TPU! Am avut un prieten bun cand eram mai mica, dra din cauza timpului si distantei l-am pierdut...ne-am reintalnit abia anul trecut, dupa 5 ani in care nu am mai tinut legatura. chestia e ca nu vorbim deloc, nici macar nu ne salutam, chiar daca acum e vecinul meu si ne vedem destul de des. eu nu vorbesc cu el din cauza timiditatii si a orgoliului. astept ca el sa faca primul pas, dar daca e la fel de timid ca mine, slabe sanse. Ce as putea face in lagatura cu asta? cateva sfaturi va rog! el de ce nu vorbeste cu mine? cateva pareri FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Sheisshe a răspuns:

Uite...sa iti zic ceva...happy
Mie im i place de un baiat usor timid cred care cred ca sa il ma placehappysi b pe mess.si de obicei el ma saluta...dar s`a inpacat cu o fosta...asa ca sansele mele s`au injumatatit.dar mai vorbim si aseara vroiam sa vb cu el si am riscat si am zis eu prima "buna"desi imi era ca na, stii tu cu timiditatealaughingsi dupa nu am mai vb vre`o juma`de ora si am vrut sa ies si 15 secunde m`am gandit"sa ii scriu ca ies si nb sau nu?"si m`am gandit la "daca nu risti, s`ar putea sa il pierzi"si am dat repede enter, si mi-a trimis"nb:*"

Prin asta vreau sa iti zic ca, ar fi bine sa il saluti si tu, nu mai suntem in Evul-Mediu cu baieti saluta fetele
Succes:*daca mai ai nevoie de sfaturi, da`mi un mesaj cu id`ul tau:*

2 răspunsuri:
| cosmy4ever explică (pentru Sheisshe):

Sa stii ca ti-am ascultat sfatul...si s-a dovedit ca si el vroia sa vorbeasca cu mine. Acum am inceput sa vorbim...multumesc mult! :*:*

| Sheisshe a răspuns (pentru cosmy4ever):

Nu ai pentru ce :*! Ma bucurca te-am ajutat>big grin