| RainmakerX a întrebat:

1. Cum trebuie sa fie un CV?
Este mai bun un CV europass sau ai un avantaj daca iti faci un CV cu ajutorul unui program de editare?

2. Un avantaj il reprezinta un CV mare, plin cu atasamente de diplome primite de la cursuri online sau unul mai mic in care sunt doar specificate cursurile respective?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea conteaza cu ce program ai facut CV ul sau ce format are atat timp cat respecti o ordine cronologica si scrii lucrurile clare si la obiect. Nu impresioneaza pe nimeni ca scrii 3 paginia A4 despre un singur lucru

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un CV este un REZUMAT cu calificarile profesiei tale, cu mentiunea locurilor de munca, cu mentiunea cursurilor si studiilor facute.
Acolo trebuie sa te prezinti scurt si concis, totul foarte compactat si elevat, ca sa faci impresie buna.
Nu atasezi de CV acele diplome, ca nu ti le cere nimeni!
Daca ai sansa sa ajungi la interviu, te vor intreba ei despre ele si la nevoie, te vor verifica daca au dubii.
Un simplu telefon la o universitate, sau la un loc de munca va face toata treaba.
Modele de CV-uri profesionale, se gasesc pe internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2. Avantajul consta in abilitatea de a aplica acele cunostinte. Experienta, cu atat mai bine. Daca e sa alegi una din optiunile propuse de tine, o alegi pe ultima. sa stii doar ca majoritatea angajatorilor nu tin cont de asta.

| Kuroo a răspuns:

Oooo, ne angajam. smug
Parca ieri eram in clasa a 9-a =]]

| RainmakerX explică (pentru Kuroo):

Nu ma angajez laughing

As vrea sa fiu iar in clasa a 9-a... =]]

| Kuroo a răspuns (pentru RainmakerX):

De ce? Era asa naspa cand eram copii. Cel putin pentru mine laughing
(Si acum sa apara unul/una de 20 sa spuna ca si la 18 esti copil - - )

| RainmakerX explică (pentru Kuroo):

Cu mintea de acum as fi fost olimpic in clasa a 9-a laughing
Dupa nu ma mai stresam cu bacul si cu admiterea.

| Kuroo a răspuns (pentru RainmakerX):

Cu mintea de acum...ma bateam singura pentru ca eram un copil idiot laughing