| Eusunt132 a întrebat:

Salut, am 14 ani si locuiesc in Romania. De ceva timp am un gand sa fac liceul in Germania, am niste rude acolo care ma pot tine. Acum ma intreb daca eu, un elev normal, nu de 10 dar nici de 5, pot sa invat acolo. Si plus vreau sa stiu daca sunt licee pentru romani sau cat este taxa pentru un liceu de stat. Pe net gasesc ca este undeva la 15.000 mii de euro, insa nu cred ca este asa :/. Deci voi ce ziceti?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii germana?

| Eusunt132 explică (pentru anonim_4396):

Da, dar oricum am un an de la statul lor in care consta sa stau la o scoala speciala timp de un an casa invat Germana, iar dupa sa merg la liceu

| Andreeush a răspuns:

Părinții tăi ce părere au?

| Eusunt132 explică (pentru Andreeush):

Parintii mei sunt despartiti. stau cu mama si o duce putin mai greu, vreau sa ii spun de ideea asta mamei, si poate o conving sa vina cu mine in Germania iar ea sa se angajeze si eu sa merg la liceu. Insa nu cred ca va dori... Insa sa merg singur cu maxim 500 de euro ma voi descurca greu si totusi, nu ma va lasa singur laughing). In Romania nu accept sistemul de predat-invatat-evaluat. Fiindca nu ma ajuta cu nimic unele materii, si la Romana si mate tot ce se intampla este sa vina profu, sa predea si sa dea test ( nu ii intereseaza daca mai am 5 teste in ziua aia sau daca nu am inteles). Nu vreau sa ma stabilesc in Germania, vreau doar sa fac Liceul si dupa sa Devin Antreprenor. Chiar daca voi avea maxim 2 magazine si o Farmacie voi fii fericit, Insa am multe idei de afaceri laughing. Iar tata prefera sa sustina si iubeasca Copii la alta femeie, tata ma injura si spune ca nu voi ajunge nimic :/. Asa ca Vreau sa ii dovedesc cine o sa fiu si plus chiar vreau sa Invat sa in Germania. Atat! Sper ca te-am Lamurit happy

| Eusunt132 explică (pentru Eusunt132):

Scuze ca am Greseli Gramaticale in acest text, insa am avut o zi mai incarcata inca de la ora 06:00. Noapte buna!