| Maripcr a întrebat:

Salut

Am 17 ani și de curând am fost la un interviu la mc, l-am luat fără nicio problemă și trebuie să încep munca peste câteva zile.
Știe cineva ce fac mai exact la mc ca minor? Nu mi s-a explicat.
Nu răspundeți din presupunerile voastre dacă nu sunt bazate pe nimic, rog doar pe cei care au trecut prin așa ceva sau dacă mai cunosc alte persoane.

5 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Eu am muncit la McDonald's și nu te mint cu nimic frate Dumnezeu îmi este martor eram tot pe la vârsta ta așa da aicia in Austria am muncit la McDonald's am muncit doar 1 an de zile și 2 luni atâta mai mult nu am stat in locul ăla n-am mai vrut...

Prima și prima oră îți pune o plasă in cap sa să nu-ți cada părul pe acolo apoi te pună Sâte speli pe măini cu un săpun și apoi te ștergi pe mâine cu prosopul care s-au șters toți de el laughing) deja după maxim o lună lucrat nimeni nu se mai spală pe mâine așa fac cu începători la început intri după unde este mai ușor te pune Sâte uiți dau o tură pe acolo faci cunoștință cu colegi după vine angajatul cel mai bun din echipă și se ocupa de tine te pune prima oră să faci meniurile care vin pe bandă automata cu bonuri te vor învățat să citești bonurile ce însemnă asta? Meniul adică un mic cripsy cu puișor și ce mai cere acolo pe bon ceapa verde maioneză cașcaval asta ai sa faci prima oră pe mine asta m-au pus să fac prima oră când am ajuns in bucătărie după te învață cum să citești bonul meniul cade vine și să-l pregătești și să-l faci exactă cu scrie pe bonul acela așa după ce înveți să pregătești meniurile te vor pune după o săptămână maxim la prăjit cartofi și-a colo... Ajungi acasă cu mâinile uscate de la ulei nu-ți mai spun de arsuri pe care o săle ai că o să faci la cartofi pai pe bandă rulantă acolo vei incepe să pregătești pachetele de cartofi pai și săle faci corespunzător și repede apoi săle dai cu sare și să ai grijă căci aparatele sânt în așa fel făcute că te vor anunța imediată când cartofi Pai sânt făcute și imediată în dată trebuie săle socotii cu paleta specială și le pui acolo unde se pun cartofii toți gata făcuții le dai cu sare și aia de apoi vin colegi tăi și le ia cu porția din el de acolo și le servesc la clienți după or Sâte bage la casa de marcat nu o să faci doar la bucătărie vor sa vadă dacă te descurci și la marcat și încasată o săi emoții este absolut normal frate la începutul mai te încurci pic ca asa este la McDonald's aglomerație mare dar va fi un coleg cu tine care îți va explica totul nu te vor lăsa singur bine la mine Dumnezeule mi-a scos un coleg cinstită in cale care ma învăța totul era turc băiatul ăla si lucra acolo cu soția lui de foarte mulți ani. Și mă învățat totul da eu am lăsat după acea locul de muncă fiindcă mulți colegi de ai mei au plecat și ei și se schimbase toți... Tu te vei descurca stai liniștit căci nu te vor lăsa singur și îți vor arăta fratele meu te vor învăța ei totul tu sa fi atente la muncă acolo sa nu-ți scapă nimic și să înveți totul.

Vor fi și colegi care te vor invidia și nu te vor suporta fiindcă vei deveni unul bun acolo și le va fi teamă că le vei lua locul tu sa nu-ți faci grijă în privința lor Lasăi Sâte urască cat vor ei.

| 1onur a răspuns:

Eu am muncit în locul acela de muncă îți spun cu Adevărat cu toată inima și tot sufletul meu că nu te mint și nu inventez nimic de la mine și nu scot nimic de la mine nici n-ar fi avut sens și rost sate mint frate

Poate acum în România o fi diferit și na mai este și vremea de pe acum la mine a fost altfel când aveam eu prima oră 17 ani alte vremuri alte timpuri alt fel de oamenii...

| Violleta2022 a răspuns:

Cureti mesele, speli pe jos, duci gunoiul, speli vasele, freci cratitele si oalele in care se gateste samd.

| Maripcr explică (pentru 1onur):

Mersi mult!

| 1onur a răspuns (pentru Maripcr):

Stai liniștit fratele meu să fi tu bine și liniștii.