| aabbbccccddddd a întrebat:

Salut. Am 18 ani, varsta la care relatiile incep sa difere putin fata de cele de la 14-15, unde nu e vorba de bani. Am avut o relatie de vreo 2 ani de zile, perioada 14-16, in care nu prea contau banii, cluburile, cafenelele si etc. Erau doar plimbarile alea prin parc, pe afara, prin oras, rareori pe la un film sau ceva terasa, in rest mai mult pe afara sau unul pe la altul pe acasa. De atunci nu am mai avut relatie in adevaratul sens al cuvantului pana acum, desi parca simt nevoia si de o relatie.

Mie imi e frica ca fetelor de 18, 19 ani nu le mai place in ziua de azi sa se plimbe prin parcuri, pe afara, etc, ci vor numai la terase, vacante, etc.

M-as afunda din nou intr-o relatie, dar mi-e frica de ce va urma, mi-e frica ca nu ii voi mai putea face fata, tinand cont ca e alta varsta acum, alte principii, alt mod de a gandi.

Nu spun ca nu-mi permit sa scot o fata o data pe saptamana sa bem ceva sau la un film sau etc, dar parca o relatie doar din terasa in terasa, fara plimbari din alea pe afara prin parc si prin oras nu prea mi se pare ok. Eu asa sunt obisnuit, nu-mi place ideea de a iesi la terase si prin locuri de fite in fiecare zi.

Credeti ca fetele din ziua de azi de 18, 19 ani se mai multumesc cu chestii de genul?
Cu baieti care nu sunt imbracati de firma scumpa din cap pana in picioare, care nu-si permit sa le duca in vacante de 3-4 mii de lei, etc?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe tipe se mulțumesc să să stați acasă și să urmăriți un film în timp ce stați îmbrățișați. Sunt tipe care sunt exact cum ai spus, terase, vacanțe etc. Doar că sunt și genul care preferă să se plimbe prin parc. Doar trebuie să cauți și să alegi cu atenție tipa de acest gen. Doar încearcă și dacă nu e din prima, mai sunt și altele. Baftă!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Credeti ca fetele din ziua de azi de 18, 19 ani se mai multumesc cu chestii de genul? Da.
Cu baieti care nu sunt imbracati de firma scumpa din cap pana in picioare, care nu-si permit sa le duca in vacante de 3-4 mii de lei, etc? Da.

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Da. Asta înseamnă ca omul are capul pe umeri și ca nu arunca cu banii aiurea. Deci da, sunt multe care se multumesc așa. Conteaza timpul petrecut impreuna, nu unde îl petreci cu persoana respectiva. Ai grija când cauți pe cineva și va fi bine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Crezi ca toate relatiile se petrec in masini, vacante, hoteluri si cluburi?
Intr-o relatie se stabilesc activitatile de comun acord. Daca o fata prinde drag de tine, vine cu masina ei sau merge cu tine in autobuz. Important e cum va comportati unul cu celalalt, nu mijlocul de transport si pozele de pe Instagram.
PS: Pentru bugete restranse, inca exista grupuri care fac petreceri acasa la unul, altul, cu cortul sau intr-o cabana inchiriata ieftin.

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AlexDorinel):

Toți? raised eyebrows
Eu nu fac revelioane extravagante.
Tu?

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu e mare branza sa mergi la o cabana inchiriata cu 4000 de lei pentru 20-30 de persoane.
Daca mergi mai in amanunt, vei vedea ca vacantele alea au in spate un sponsor; pot fi niste cluburi sportive sau de datini si obiceiuri, schimburi de experiente de pe la scoala, parinti/rude stabilite pe acolo sau clasicul: gagica de 18 ani, inca eleva, combinata cu sofer de tir de 26, care o umple de cadouri si excursii.
Iar alea sunt doar varfurile, care ies in evidenta. Pe langa 10 tineri din astia ce traiesc scump (sau isi fac poze cat sa reiasa asta), 100 de tineri trec neobservati, se duc la rude in vacante si in rest se joaca pe pc.

Răspuns utilizator avertizat