| Urascstraykids a întrebat:

Salut.
Am avut un vis foarte dubios, să vi-l povestesc.
Deci eram la mine in spatele blocului am o parcare și o școală.
Im acel vis scoala era groapa de gunoi si parcarea clasa, care avea banci pe mijlocul strazii.
De fiecare dată cand aparea crushul meu împreună cu alti colegi imi dispareau chiloții si pantalonii.
Eu mă ascundeam rușinată sub bancă.
La un moment dat vin două colege ținânduse de mana bucuroase, eu le intreb de ce sunt bucuroase, ele spun că pentru că la groapa de gunoi au găsit multe jucării.(In clasa a -5 a)...
Bun, si dupa tot ce imi amintesc este că am plecat si că după stateam nu știu unde cu un băiat care cred că ere iubitul meu(in vis doar), nu îi mai știu chipul.
Ce credeți că înseamnă acest vis?
Ce semnificație are?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai mare grija, ca atunci cand te visezi fara chiloti, inseamna ca patesti o rusine mare.

| Urascstraykids explică (pentru Urascstraykids):

Adică voi fii rușinată?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Urascstraykids):

Da, cineva te va face de rusine (te va vorbi de rau, sau te va arata cu degetul, in sensul rau), la scoala, acasa, pe strada, in magazin, undeva vei putea sa fii rusinata.