| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am inceput sa vorbesc cu o fata pe Facebook iar dupa 3 zile un coleg voia sa o combine si a inceput sa spuna minciuni despre mine (i-a spus ca eu as fi gay si lucruri de genul acesta). De atunci acea fata nu mai imi raspunde la mesaje si cred ca le ignora. Nu stiu ce sa fac. Am incercat sa ii explic dar daca nu a vazut mesajele... Eu chiar tin la ea dar nu stiu ce sa mai fac.

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Daca ai posibilitatea sa te intalnesti cu ea in viata reala fa-o si explica-i situatia. Daca nu, spune-i printr-un mesaj adevarul despre prietenul tau, dar nu o mai presa. Cand o sa vrea o sa le citeasca. Cat despre "prietenul" tau scapa de asa specimene daca vrei sa o duci bine

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai incearca sa-i explici situatia si daca tot te ignora inseamna ca nu-i pasa suficient de tine cat sa incerce macar sa te asculte

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru Adry05):

Dar cred ca a setat optiunea de pe mess de a redirectiona mesajele la ignorate