| CosminCosy268 a întrebat:

Salut.Am intrat la liceu pe profilul Mate Info Intensiv.Am inteles de la niste persoane ca in prima clasa sunt cele mai mari medii ordonate descrescator (de la media 10 până la o medie mai mica astfel încât să se încadreze în numarul de 28/30 locuri), alții mi-au zis ca elevii din prima clasa sunt ordonati alfabetic [ex.A (Anghelescu )...P(Popa)] iar altii mi-au zis ca mediile sunt amestecate (medii nu sunt descrescătoare de la 10 la 9. 70 spre exemplu).Ce părere aveti? Va rog sa imi spuneti cum s-a procedat la voi în liceu sau cum stiti ca se procedează în liceele pe care le stiti.

3 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Si... de ce iti pasa cum sunteti aranjati?

| CosminCosy268 explică (pentru Gonrax):

Vroiam sa stiu deoarece în prima clasa sunt profesorii ai căror elevi au obținut rezultate foarte bune la concursurile extra școlare(la liceul unde am intrat).La tine în liceu cum s-a procedat?

| Kiwibibilă a răspuns:

Pai... Daca sunt mai multe clase de mate info intensiv ar fi trebuit la inscrieri sa iti dea o foaie unde sa alegi la ce clasa vrei sa fii in functie de profesori.
Apoi, clasele de intensiv se impart la inceputul anului in jumatate in ordine alfabetica si o sa faceti ore pe grupe de cate paisprezece-cincisprezece elevi.