| Sabin_Jordan_1998 a întrebat:

Am intrat la profilul Turism si alimentatie, si eu vreau ca in viitor sa ma duc la o facultate de informatica si am si eu cateva intrebari :

1). Este vreo problema ca eu sunt la turism si alimentatie si eu vreau sa fac o cariera in IT? Daca da, ce ar trebui sa fac?
2). La Universitatea Politehnica din Bucuresti se da test de admitere la fizica? si din ce se da?
3). Unde spuneti ca este mai bine sa ma duc? la o facultate din Brasov, sau la Universitatea Politehnica din Bucuresti

Eu m-am apucat sa invat programarea in C din tutoriale pe net.

5 răspunsuri:
| sori88 a răspuns:

1) nu ii nici o problema ca esti la turism, poti sa mergi la ce facultate vrea muschi tai...

| Nobody35 a răspuns:

Poti sa mergi la ce facultate iti doresti, doar ca s-ar putea sa dai examen de admitere la facultate.
Ti-ai fi mai usor daca ai fi la un profil mate-info ca sa studiezi ceva informatica la liceu, ca sa nu intampini dificultati la facultate. Altfel, iti va fi foarte greu.

| Sabin_Jordan_1998 explică (pentru Nobody35):

La examenul de admitere la facultatea de informatica se da examen si la fizica? daca da, poti sa-mi spui din ce? Eu mai invat din tutorialele de pe internet programare in C.

| Nobody35 a răspuns (pentru Sabin_Jordan_1998):

In Iasi s-a dat doar la informatica, dar am auzit ca a fost destul de greu.
Acum, depinde de facultatea la care dai, institutia stabilleste examenele pe care le ai de dat.
Si tu esti in clasa a IX-a, sa inteleg? Stai linistit, pana ajungi tu sa dai admitere la facultate se mai schimba regulile.

| rmd90 a răspuns:

In cazul in care te hotarasti pentru UPB ai nevoie de aceste culegeri: www.culegeriadmitere.ro

Întrebări recente