| MihaiConstantin26 a întrebat:

am mare nevoie de sfaturi in legatura cu o problema personala de ma distruge,este vorba de o fata pe care am inceput sa o plac,dar e one-side love,i-am spus ca o plac dar a venit cu replica clasica ca ea ma place doar ca prieten,ma gandesc la ea in prostie si nu stiu cum sa nu o mai fac,si ar mai fi ceva,acu cateva zile am fost pe afara cu varul ei si cativa amici,si s-a intamplat o faza nasoala si a trebuit sa merg acasa,cand am ajuns acasa,peste cateva minute ma suna ea sa ma intrebe daca ies pe afara,eu am zis da,si cand am ajuns la locul unde trebuia sa ne intalnim erau si ei,iar ei au inteles totul gresit,au zis ca am plecat ca sa ma intalnesc cu ea,dar eu cum ma intalneam cu ea ii sunam sa vina si ei pentru ca acasa nu am vrut sa auda maicamea ca ma intalnesc iar cu ei din cauza fazei pe care prefer sa nu o specific,va rog,am nevoie de sfaturi ce as putea face, simt cum innebunesc pe treaba asta

Răspuns Câştigător
| Elenna431 a răspuns:

Se vede că o iubești, dar ea nu, iubirea cu forța nu se poate și să stai după ea nu merită, consumi timp prețios din viața ta să faci pe cineva să te iubească.
Poate greșesc dar eu zic să nu pierzi timpul.

3 răspunsuri:
| MissJJ a răspuns:

Incearca sa o cuceresti, sa te dai pe langa ea, sa vorbiti mult si sa petreceti timpul impreuna, daca vezi ca ea accepta si nu te respinge continui, daca nu...te reorientezi.

| MihaiConstantin26 explică (pentru MissJJ):

Am facut asta 6 luni, de cand ne-am intalnit

| MihaiConstantin26 explică (pentru Elenna431):

Multumesc mult, chiar o sa ma ajute