| barbie5 a întrebat:

Salut.am nevoie de ajutorul vostru.imi place de un baiat, e colegul meu...il cunosc deja de 9 ani...il iubesc enorm, dar el se uita mai mult la pitipoance de astea. ce as putea face ca sa fim impreuna? cum sa ii zic ca il iubesc?
la reacreatie mai vorbim cite ceva, el poate sa isi permita sa ma numeasca asa mai dezmierdat, si poate sa ma atinga usor, si sunt nevoita sa ii intorc cu aceeasi moneda... dar parca suntem copii. iar eu il iubesc... ajutor:^ funda?

5 răspunsuri:
| seen a răspuns:

Ia tauru de coarne :daca le are" si trecel prin nisip arai frate initiativa daca nu te bagi nici el nu se baga ai e frica de respingere ia scapai tu nitel limba pe gat si zii pur si simplu asa mi-a venit lasa-l nitel cu ochii in soare

Ps astept invitatie la nunta si nu il tine numai sub papuc rolling on the floor

| realitatea0101 a răspuns:

Voi enumera mai multe "realitati" din care tu poti intelege raspunsul:
- Daca aveti "recreatie", chiar sunteti copii si poate e prea devreme pentru o relatie "boyfriend - girlfriend";
- Atractia fata de persoanele frumoase se datoreaza faptului ca frumusetea fizica indica o buna stare de sanatate data de un bun sistem imunitar si un trai indestulator (fara lipsuri, probleme, boli grave etc.);
- potrivirea intre doua persoane de sex diferit este cu atat mai mare cu cat compatibilitatea ADN (pentru urmasi cat mai sanatosi) este mai mare (aceasta genereaza si atractia initiala, care accentuata, chiar exacerbata de creier (gandirea adolescentina), duce la indragostire...);
- dragostea si mai ales atractia fizica scad in timp cu cat cei doi stau mai mult timp impreuna (se neutralizeaza ca reactia dintre un acid si o baza), dar intr-o relatie de lunga durata (casatorie) aceasta situatie este compensata de dragostea sufleteasca, fiecare fiind jumatatea celuilalt si impreuna un singur trup prin copiii lor (oricum daca nu fac dragoste mai mult timp, vor simti din nou atractie fizica).
- un baiat/barbat va fi mereu atras fizic de "pitipoance" (tinere atractive sexual), dar educatia sa il va tine departe de manifestarea instinctelor primare...
- pe de alta parte, este dovedit prin studii stiintifice ca, instinctiv, femeile vor un barbat frumos, musculos, potent din toate punctele de vedere, atunci cand sunt la ovulatie (cele aprox. 3 zile pe luna cand raman sigur insarcinate daca fac sex neprotejat) si un barbat tandru, cumsecade, respectuos, care sa le iubeasca, sa le protejeze si sustina afectiv si financiar in restul zilelor din luna (acest comportament a asigurat de-a lungul timpului o mai buna perpetuare a genelor masculilor dominanti (considerati instinctiv de femei masculi dominanti), copiii fiind crescuti in conditii cat mai bune de celalat tip de barbati: familisti, respectuosi, iubitori, cumsecade etc.).

Concluzia: Ideal ar fi ca cea mai potrivita persoana din punct de vedere al compatibilitatii ADN sa fie si suficient de educata ca sa poata avea loc o relatie frumoasa intre cei doi.

| superdorex a răspuns:

Pai depinde de tine nu? Cand iti vorbeste asa spune-i ca iti place, iar cand te atinge spune-i ca te face sa ai niste senzatii puternice, ca vrei sa nu se mai termine, adica provoaca-l atrege-l prin sarmul tau! Vei vedea ca te va privi cu alti ochi! Trebuie sa-i dai de inteles ca iti place mai mult decat ca un simplu coleg! Spune-i ca ti-ar face placere sa iesiti, sa vorbiti! Multa bafta!

| AlinBondar a răspuns:

Mah nu stiu si eu am o problema cu o fata pe nume Denisa de cand am ajuns la scoala doar ce m-am uitat in ochi ei si m-am indragostit enorm de ea si nu stiu nici eu ce sa fac

| l1o2r3e4n5a6 a răspuns (pentru seen):

Pai ar trebuie sa tee invatam noi pacat dar, fii atenta zambeste la cei dragi sa simta caldura ta, zambeste la cei pe care ii urasti sa simta dezafectiunea ta, zambeste la el sa simta indiferenta ta si el se va bucura zicand :yes nu ma mai place dar va vedea ca tu zambesti cu dragoste si te va iubi (pun pariu) si (merge)