| Anonimous6900 a întrebat:

Salut,am o mica problema,vreau sa ma impac cu fosta mea,dar,ea s-a cuplat cu un tip... dubios din parerea mea,adica a aparut de nicaieri, cam in 5 zile de cand ne-am despartit,si, vreau o solutie sa ii despart!

9 răspunsuri:
| LumyBlumy a răspuns:

Incearca sa te faci observat cand sunt impreuna, incearca sa il rusinezi pe acel tip cu felul tau de a fi.si crede.ma ca daca te iubea cum o iubesti tu nu isi gasea altul atat de repede(un mic sfat)succeswinking

| kirida a răspuns:

Pai e foarte usor. Planul A. iti faci un cont de Facebook in care pui pozele unei tipe super bune, ii dai cerere de prietenie tipului respectiv iar daca o accepta ii dai mesaj si incepi sa flirtezi cu el. Apoi daca iti raspunde la flirturi faci sceenshot si ii trimiti fostei de pe Facebook-ul tau de tipa. Plaul B- Te duci la ea cu un buchet de trandafiri si o cutie de ciocolata jurandu i ca o iubesti si ca nu mai poti de dorul ei, fetele se inmoaie la faze de genu. Planul C- Fa-ti o iubita si incearca sa o faci geloasa. pOsteaza poze cu tipa noua, mergeti prin zona in care sta fosta, etc. Bafta multa.

| Anonimous6900 explică (pentru kirida):

Planul A l-am incercat deja...am rugat o prietena sa il bage in seama dar tipul nu ii raspunde

| ShadowGhost a răspuns:

Buna. Daca vrei parerea mea personala,iti pot spune doar ca,noi fetele asa reactionam. De ce? Pentru ca vrem sa avem o perioada in care sa va tinem departe,construind asa un zid si cuplandu-ne cu un tip care e doar de fatada,decor(asta doar daca te-a iubit macar putin,nu stiu, putin acolo sa fii avut gandul la tine)intelegi? Constuim asadar zidul asta ca sa ne regasim pe noi de fapt. Probabil inca ranile ultimii discutii aprinse dintre voi doi nu s-au stins. Ranile fiind vorbele aruncate fara rost, stii? Nu stiu, eu asa gandesc. Sper sa te ajute, insa, parerea mea.
Take care&Have fun.

| OldSoul a răspuns:

De ce iti pierzi timpul? Nu mai sunt fete?
Daca s-a terminat asta e, nu are rost sa mai insisti. Eventual incerci sa-i arati ca nu-ti pasa de ea, si mai apoi va veni chiar ea spre tine sa vada daca mai ai sau nu sentimente pentru ea.

| Anonimous6900 explică (pentru OldSoul):

Nu imi pierd timpul, tipul mi se pare dubios, si tin foarte mult la ea, o iubesc, si nu vreau ca ratatul ala sa ii faca rau in vreun fel...

| OldSoul a răspuns (pentru Anonimous6900):

Dragoste cu forta nu se poate...
Daca ea nu te vrea in viata ei de ce te bagi? O iubesti bine, dar daca ea asa vrea chiar crezi ca-ti va sari in brate daca-l desparti de acel tip? Si pana la urma poate se cunosc mai de mult.
Iar in cazul in care chiar vrei sa-i spui sa faci ceva, mare atentie cum ii spui ca e probabil sa intoarca vorbele tale impotriva ta.

| darrio2007 a răspuns:

Daca ea l-a ales, nu ar trebui sa te bagi in relatia lor. Spui ca o iubesti dar ea te iubeste pe tine? Din cate spui, se vede ca nu. A trecut foarte usor peste despartirea de tine. Adica a durut-o in c. Mai sunt fete destule. Doar nu esti Lapusneanu cu „daca ea nu ma vrea eu o vreau". Am adaptat pentru cazul tau.