| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o nelamurire. Am fost cazat intr-un camin, si anume A4 Belvedere, si dupa redistribuire am fost cazat in Belvedere A8, doar ca nu am ridicat contractul de cazare, si mi-au fost anulate ambele, si A8 si cel in care stau in prezent, A4.
Si nu stiu ce sa fac, daca sa raman in mod ilegal in A4 si sa ma risc, sau sa plec din el si sa nu am alte probleme.
Stiti cumva ce consecințe pot exista daca sunt prins de vreun control, sau cat de des sun controale prin acest camin, Belvedere A4?

Mulțumesc mult

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai dat dovada ca nu-ti pasa de decizia legala a conducerii caminelor, cand nu te-ai dus unde ai fost prepartizat, asa ca, s-a considerat ca nu vrei sa mai stai la camin, daca nu te-ai obosit nici contractul sa-l ridici si acum esti ilegal in camin, fiind doar o chestie de timp pana vei fi somat sa pleci din camin ori vei fi esti scos in strada, cu politia.

| darrio2007 a răspuns:

Vei avea probleme cât de curând.

| dullcat a răspuns:

Buna.Camera aia va fi eventual ocupata de altcineva. Iar voi nu aveti cartele pentru acces? Decat sa intri in belele du-te la administrator si rezolva problema in mod matur.

| StefanGabrielNegrei a răspuns (pentru Violleta2022):

Problema e ca nicaieri in metodologie nu scrie că dacă nu ridici contractul de cazare, pierzi si locul unde deja esti cazat. In fine, am plecat deja si am preferat sa nu am probleme happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru StefanGabrielNegrei):

Extrem de important era sa semnezi contractul ala, ( de voiai il ridicai sau nu era treaba ta, putand sa-l lasi la ei pe masa), dar tu nu ai fost nici macar sa-l vezi, ceea ce inseamna ca nu mai esti interesat de camera in camin.