| MrNick142 a întrebat:

Daca elimini sperma din organism la o varsta frageda de circa 11 ani si tu continui sa te masturbezi aprox. 1 data pe zi timp de 4 ani sunt sanse sa nu mai cresti in inaltime? Mai exact se poate ca prin eliminarea spermei sa nu mai cresti in inaltime?

9 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Creșterea in înălțime tine de n factori, inclusiv de mas. turbare, care duce la eliberarea inutilă de energie.

| MrNick142 explică (pentru Donsavas):

Sfaturi ca sa ma pot opri din asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de asemenea nu mai cresti in intelect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MrNick142):

Tu intrebi cum sa te opresti din 'master bait'? Pai e foarte simplu, nu o mai faci.

| iknoweverything a răspuns:

Tu chiar ți-ai făcut **** în fiecare zi timp de 4 ani?

| FaraNumePls a răspuns:

Lol

suntserios
| suntserios a răspuns:

happy
Ce imi place ca puneti botul la toate vrajelile astea cu masturbatul si cresterea. Bine ca nu ai intrebat si daca nu iti creste par in palma

| Donsavas a răspuns (pentru MrNick142):

Ai nevoie de un consult psihiatric. Nu este un act voit. Este o dependenta comportamentală,normala, dar doar cu limita. Cand o depășești, ca si cu alte dependente normale cum ar fi mancatul, este semn de boala psihică, comportament compulsiv nevrotic.

| doctorandus a răspuns:

DonSavas a fumat prea multa iarba. Spermatozoizi produci oricum, orice-ai face, in aceeasi cantitate. http://news.nationalgeographic.com/......th-control

http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83#Compozi.C8.9Bia_spermei_umane

Vrei sa pui la loc substantele pierdute prin e? Mananca un gram de mar cu un gram de branza si un gram de paine cu un gram de unt, pe urma bea o lingura de apa.

O femeie produce intr-o zi de alaptare in medie (ca aport de calorii) cat produce un barbat in 841 de e. (socotind ca 1 ml lapte matern are 0.7 Cal, iar 3.4 ml sperma au 0.7 Cal).

Pentru a reface energia pierduta in jumatate de ora de m. mananca 10 grame de slanina sau 24 grame de paine.