| monoton a întrebat:

am si eu o mica problema,am deja virsta destul de frumoasa si inca nu m-am sarutat niciodata si nu m-am intilnit pina acum cu nici un baiat, aproape nu am nici o prietena.Nustiu de ce dar aproape toata lumea m-a refuza si nu ma primesc in cercul lor de prieteni.Majoritatea timpului mi-l petrec numai acasa caci prieteni nu am si nu ies cu nimeni in oras,iar cind fac cunoshtinta cu vreun baiat,a doua zi cind ii scriu nu-mi mai raspunde, sau imi raspunde dar nu atit de intim.Care este problema? va rog mult sa ma ajutati cu ceva sfaturi (cum trebuie sa ma comport, poate trebuie sa ma schimb?)va rog mult ajutati-ma....p.s.mai am o problema(mai mult prietenesc cu baietii decit cu fetele )

2 răspunsuri:
| Elee a răspuns:

Pai:nu e rau sa te imprietenesti cu baietii,dar problema ta cred ca e aceasta: poate nu esti in ton cu discutiile lor, sau poate ii enervezi pe unii dar nu e capatul pamantului!; chestia e daca cunosti un baiat si`i ceri numarul sa-i vorbesti ceva gen amuzata care pare totusi interesata de el; sti tu:
-Buna incantat cum te cheama?
-Oooo buna, X, pe tine?
-Y, in ce scoala esti?
-In nr z, imi faci o vizita?
Ma refer sa te bagi in vorba cu el dar nu prea mult, sa nu te creada o piti laughing Si daca ii scrii nu-l intreba "ce faci" intreaba-l "Buna...ma mai ti minte? :*" sau cv in gen big grin Si nu stiu cum arati dar cred ca ar fi bine sa te aranjezi putin la par,sa le arati ca`ti pasa [dar nu fi exagerata sau falsa pentru ca,din nou,te vor crede piti si nu vei sa ajungi la asta! si,daca nu ai sanii destul de mari,nu purta sutien! daca vrei, poti purta o bustiere cu bureti sau fara big grin ) Cat despre sarut, nici eu nu l`am avut chiar daca am avut vreo doua ocazii si nici pe mine nu prea ma plac baietii dar nici nu prea vreau o relatie acum, decat daca nu e cu un nesimtit! Si pentru ca vrei neaparat "primul sarut" sa nu fii disperata si sa te saruti cu "primul care iti apare in cale" intelegi? Si sa nu te sperii de el, pentru ca e cv dulce si deloc greu happy Sper ca te-am ajutat love struck Sper sa functioneze big grin

| monoton explică (pentru Elee):

Ideea e ca sunt simpatica si am multi admiratori, dar cind incep o conversatie cu vreun baiat deodata isi pierde interesul si nu ma mai scrie.Chiar nu demult un baiat a spus ca-i place de mine si impreuna cu prietena mea am mers la cafenea, iar deja a doua zi i-a scris prietenei mele ca ar dori sa se intileneasca cu ea.Care oare e problema? Si chiar la scoala nimanui nu-i plac si deci ma starui sa ma comport armonios cu toti, v-a rog mult mai dati-mi niste sfaturi!