| MuchMore a întrebat:

Anul acesta fac 17 ani si as vrea sa ma angajez undeva (la o terasa, cafenea etc.)Am 1.80 inaltime, solid... oare am ceva sanse sa fiu luat pe perioada verii part-time?
P.S. : Am un verisor care lucreaza la un miniclub din Baia Mare. poate daca vorbesc cu el sa-mi aranjeze un "interviu" cu seful si sa puna vreo 2 pile as avea mai multe sanse, nu? >:
Astept si alte sfaturi... tongue

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Da,dar trebuie acordul scris al părintişor sa muncesti sub 18 ani!

2 răspunsuri:
| ktlina a răspuns:

Buna pai....trebuie sa ai 18 ani ca sa te angajezi undeva eu asa stiu.dar acum poate mai sunt si exceptii.

| MuchMore explică (pentru ktlina):

Se poate sa-ti afli un loc de munca part-time de la 16 ani ..pana la 18 cu aprobarea in scris a parintilor