| Kolors a întrebat:

Salut,as vrea sa ma duc in Anglia la munca in fabrica dar nu stiu ce si cum sa fac, in firmele de pe net nu am incredere iar la mine in sat nu mai e nimeni care e plecat in Anglia.

5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nimeni nu poate sa-ti spuna ce sa faci. Solutia e sa-ti asumi, sa pleci cu o firma daca altfel n-ai cum si vezi cum e. Eu am fost plecat de 2 ori ( nu in GB ). Nu mi-a convenit si am venit inapoi acasa. Altii multi au ramas. Eu aveam situatia mea, ei pe a lor. Nu-ti place ai bani ceva la tine si vii sau strangi din buci 3-4-5 luni si te intorci. Care nu au posibilitati mai bune in tara decat gasesc acolo raman acolo. In viata - Fiecare pentru el si -Scapa cine poate. Crezi ca daca ai pe cineva acolo iti e de folos? Chiar daca te ajuta cu ceva ulterior te stoarce sa scoata dublu de pe tine. Romanul poate sa-ti fie frate, cand e plecat nu mai e ce era acasa. Cine iti spune altceva spune basme. Acum afli daca esti barbat, *** avem toti.

Răspuns utilizator avertizat
| alexutzu2001 a răspuns:

Totul tine de oamenii care angajeaza! Daca sunt oameni cinstiti, vei trai bine oriunde in strainatate.