| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum pot face sa imi creasca parul(barba) mai repede pe fata. Adica, mustata se vede cat de cat, dar barba e doar puf nici cu lupa nu vad par pe fata. As vrea sa stiu cum sa-l fac sa creasca odata mai repede. (Sa nu aud comentarii inutile cum ca "mai bine e fara barba, las-o asa ". este alegerea mea daca vreau sau nu sa imi creasca barba). Astept multe opinii

6 răspunsuri:
| deeapp a răspuns:

Rade-te pe fata, chiar daca nu ai ce, se spune da daca te dai cu bigul intr.un loc unde ai par mai putin atunci iti creste mai mult si mai mare ( am auzit asta cand eram mai mica, nu stiu 100% daca e adevarat ). Cati ani ai, poate nu e timpul sa iti creasca, poate te dezvolti mai greu,. Ahh. nu ma pot abtine sa nu scriu asta chiar daca ai zis ca e alegerea ta, dar daca crezi ca fetele apreciaza mai nult baietii cu barba atunci te inseli( parerea mea), mie imi plac mai mult cei fara, sau doar cu putin par si sa aiba doar nustata bine-nteles sa fie rasa, pfoai. mi se par asa de simpatici. :-X kiss. Si am observat su in filme, baietii nu au par pe fata. si sunt mai draguti asa. Scuze pentru ultima parte :-D

| catal1n07 a răspuns (pentru deeapp):

Nu e problema. Am 18 ani, problema e ca de obicei, in cluburi, restaurante si vad o fata interesanta, incerc sa schimb o vorba cu ea, si ma trateaza precum un baiat de 15 ani. Apoi dupa ce vorbesc cateva ceva cu ea, isi schimba parerea despre mine. Principala problema ar fi impresia la prima vedere, chiar si prietena mea mi-a zis ca arat ca un copil. Si mi-a mai zis cineva ca am capul (botul) format pentru o barba frumoasa. Eu o sa ma rad, dar din cate am auzit, faza cu rasul excesiv pe fata, este doar un mit, si nu ajuta la cresterea lui.

| deeapp a răspuns (pentru catal1n07):

Daca nu e genetic sa nu ai par pe fata atunci poate o sa iti creasca mai tarziu, desi cred ca sunt sanse mici, si fratele meu avea putin par pe fata la 18 ani, acum are 23 si are destul. dar nu stiu ce sa zic, tatal tau cum e?

| catal1n07 a răspuns (pentru deeapp):

Tatal meu a avut destul par pe fata laughing Iar de mama nu stiu ce sa zic rolling on the floor

| deeapp a răspuns (pentru catal1n07):

Atunci cred ca semeni cu mama ta laughing