| Anon03 a întrebat:

Salut,

Atunci cand un elev sa zicem de clasa a 8-a se muta in alta tara, el va fi dat cu un an inapoi adica clasa a 7-a?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am înțeles, dar ziceam de două cazuri, unul în care persoana respectivă a fost [+] 1 an și eu în cel de-al doilea caz cu [-] 1 an
Deci, cum spuneam, depinde de școală/inspectorat cum aprobă persoana respectivă. De aceea atunci când merge la secretariat, va afla tot ce dorește să știe.
Posibil să-l lase să aleagă în ce clasă să îl bage, adică la mine așa a fost. Doar că-s mai mare. Am fost cu [-] 1 an căci trebuia să învăț/ mă acomodez cu limba.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

☆Salut!
Depinde, eu am întâlnit două cazuri +/- 1 an, unul dintre ele fiind eu. Atunci când mergi la secretariatul școlii respective, îți va spune tot ce vrei să știi, mai ales că trebuie să completezi fișele de înscriere.
Numai bine ✌

| Anon03 explică (pentru anonim_4396):

Nu este in nici un caz vorba despre mine... eu doar eram curios daca acel elev fiind in clasa 8 se muta, il va a in clasa 7... pentru ca un prieten se va muta si asa mi-a zis insa parea ca are dubi

| Anon03 explică (pentru anonim_4396):

Ok am inteles, multumesc pentru raspuns