| Twister09 a întrebat:

Salut, blestemul tatalui se prinde?
Am avut o mica cearta, și eu mi-am luat și am plecat de acasă, și a zis tata atunci către mama ca nici sa nu mai vina acasă, și a zis mama taci ca poate pățește ceva și a zis el ca să pățească

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ti-ai suparat parintii.
Spune o rugaciune de protectie.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai plecat sa nu te mai intorci acolo unde ai jignit si te-ai comporatat fara respect pentru parintii tai, ca esti ditami adultul si ar trebui sa fii capabil sa te intretii singur, muncind si avand grija de tine pe viitor.

Ce ma surprinde pe mine este cata minte poti sa ai, daca tu inca crezi in blesteme si povesti de speriat copii mici la varsta asta.