| Aly07 a întrebat:

Cei din clasa a XII -a trebuie sa citeasca ce este mentionat aici? http://www.calificativ.ro/Lecturi_suplimentare_clasa_a_X II_a-a34171.html

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar tot... poti citi doar ceea ce vei face la liceu ca sa stii despre ce e vorba.Depinde si de pe ce manual veti invata.
Unele manuale de Limba si literatura romana au niste Sugestii Bibilografice daca vrei sa citesti mai mult(sunt anumite scrise la adresa mentionata de tine).
Elevii clasei a XII-a trebuie sa citeasca poezii de George Bacovia, Tudor Arghezi, Lucian Blaga, Ion Barbu, Nichita Stanescu, Marin Sorescu.Romanul Morometii de Marin Preda; Levantul de Mircea Cartarescu, Cantareata cheala de Eugen Ionescu, Iona de Marin Sorescu.

2 răspunsuri:
| Aly07 explică (pentru anonim_4396):

Mersi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Aly07):

Cu plăcere kiss