| anonim_4396 a întrebat:

Salut, daca imi gasesc un loc de munca in alt oras, guvernul plateste chiria? trebuie indeplinite si alte conditii?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu iti plateste

| eljony a răspuns (pentru suntserios):

Guvernul va plăti chiria celor care își găsesc job în alt oraș. Anunțul a fost făcut de ministrul Muncii, Lia Olguța Vasilescu, care spune că în următoarea ședință de Guvern se va da o Ordonanță privind ajutorul de chirie pentru persoanele care își schimbă locul de muncă în altă localitate.

Despre asta vorbeam, sa inteleg ca nu a fost aprobata?