| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, daca intru intr-un liceu cu o medie de admitere mai mare( adica la un liceu mai bun) o sa fie mai greu de invatat decat la un liceu cu o medie de admitere mai mica si profilul mai slab (adica la un liceu mai prost/slab)?
De exemplu comparam turism si alimentatie (4.48) cu mate info (9.25).

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Bineînțeles ca la liceele mai bune și pretențiile sunt mai mari din partea profesorilor. La liceele slabe se pot obtine note bune mult mai usor dar cunoștințe vei avea mai putine decat daca ai merge la un liceu bun.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

La liceele care au un prestigiu e normal să trebuiască să înveți mai mult, acolo vei întâlni profesori mult mai exigenți decât în altă parte.
E o diferență uriașă între 4, 48 și 9, 25.

| SacuiuRobert926 explică (pentru Andreeush):

Ce inseamna licee cu prestigiu?

| Andreeush a răspuns (pentru SacuiuRobert926):

Licee cu un renume.

| SacuiuRobert926 explică (pentru Lioana):

Si cu bacalaureatul va fi mai greu de luat?

| SacuiuRobert926 explică (pentru SacuiuRobert926):

La licee mai bune