| Marius226 a întrebat:

Salut,daca sunt la liceu de mate info dar nu vreau sa dau bacul din informatica,mai ma pot face informatician? Vreau sa ma duc dupa ce dau bacul la academia de poliție,dar in timpul liber sa fiu si programator sau ceva, se poate?(încă o întrebare, daca nu dau bacul din informatică mai contează ca am fost la liceu cu profil mate info?) Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Si cum vrei sa fii informatician daca te temi de proba la Informatica? Daca habar nu ai algoritmi?
Nu poti sa te eschivezi de Informatica, este materia din profilul tau si este proba obligatorie la BAC.
Pune mana si invata. Dai BAC-ul doar din materia studiata. Nu e olimpiada.

| Xena20 a răspuns:

Daca îți place și te descurci singur că poți, nu are nicio legătură, ca sa lucrezi că programator trebuie să știi programare, nu diploma contează, contează ce știi. Dar de ce nu vrei sa dai bacul și la informatică?

| Xena20 a răspuns (pentru Xena20):

Sigur că poți, nu "singur", scuze, m-a corectat telefonul aiurea