| anonim_4396 a întrebat:

Salut, deci am facut clasa a 11-a terminat primul semestru si in al 2-lea acum la urma m-a exmatriculat pentru ca am trecut de 40 absente anuale. A fost un caz al unei cunostinte ca a fost exmatriculata in clasa a 10-a dupa ce a facut absente, dar pentru ca a avut note pe al doilea semestru si incheiat primul a putut trece direct in a 11-a in urmatorul an.
Se poate face asta?

6 răspunsuri:
| 393Dan a răspuns:

Intereseaza-te la administratia liceului, dupa idee ar trebui sa te accepte atat timp cat dai diferentele, in caz ca nu ai reusit sa dai teze sau teste finale.

| capoi a răspuns (pentru 393Dan):

Dar am fost exmatriculat, voi putea intra in a 12-a direct? chiar daca nu am terminat a 11-a? mai aveam 1 luna

| 393Dan a răspuns (pentru capoi):

De asta zic ca-i mai bine sa intrebi administratia liceului, cu conditia ca dai tezele si tot cei necesar.

| capoi a răspuns (pentru 393Dan):

Mhm. sper sa se poata totusi, voi merge la un liceu mai slab

| 393Dan a răspuns (pentru capoi):

Intreba la mai multe, nu-i numai decat sa mergi la unul mai slab, in caz ca te i-au la unul bun.

| capoi a răspuns (pentru 393Dan):

Pai nu stiu daca m-ar accepta stiind problemele