| TheVirus a întrebat:

Salut din nou! Am o problema cam grava...de mic ai mei au fost prea "stapanitori" cu mine, ma tineau prea din scurt, desi nu parea sa fie asa; nu ma lasau deloc afara, dar ma lasau la TV, PC, etc toata ziua, deci numai pe-acasa. La mine s-a dezvoltat acest lucru, si cand ies pe afara cu cineva, nu prea ma simt confortabil, si cred ca este si din cauza persoanelor cu care ies ( nu stiu decat sa injure, sa asculte manele si sa vorbeasca despre cele mai banale lucruri, ei nu sunt ca mine - eu sunt calm, mai retras, si incerc mereu sa-mi fac prieteni adevarati, pe care ma pot baza si ascult si muzica diferita fata de ei : rock, electronica - ambientala, etc). Parintii aproape mereu ma fac sa ma simt nasol intr-un fel, chiar daca nu-mi fac nimic rau...nu stiu cum sa explic, si de aceea nu prea mi-am dezvoltat bine socializarea, dar am cativa prieteni din orasul meu natal ( acum stau in alta parte ) cu care ma intalnesc foarte rar (in fiecare vara aproape), dar cu care tin legatura pe mess, si chiar ii consider prieteni adevarati big grin. Nu sunt multi, dar stiu ca este cineva acolo la bine si la rau ( am in plan sa ma mut acolo la facultate, sunt a9a).
Deci...merita sa imi caut alti prieteni pe aici (chiar daca nu prea am unde)? Pentru ca eu nu vad nimic in cei de aici...sunt pur si simplu egali cu 0, nu vor decat "panarama" si-atat.
Ma simt aiurea din cauza asta...as vrea si eu sa ies mai des din casa si sa vorbesc lucruri inteligente, sa ascult muzica buna...si alte de-astea. Sunt intr-o situatie aiurea, stiu. Ce ma sfatuiti sa fac?
(Sorry, iar am scris mult straight face)

Răspuns Câştigător
| BiTW a răspuns:

Sunt și eu plin și sătul de astfel de indivizi, doar analfabeți cu nici patru clase terminate am în cartierul ăsta, iar la școală nu mai spun, în afara de doi-trei colegi cu capul pe umeri, restul habar n-au câte urechi au, dar sunt șmecheri, nimeni nu se poate compara cu ei. Asta e societatea în care trăim, asta e generația noastră, și din păcate suntem prea puțini încât să îi schimbăm pe șmecherași în bine.Ți-am trimis cerere de prietenie, discutăm mai multe pe privat dacă dorești. happy

3 răspunsuri:
| TheVirus explică (pentru BiTW):

Nu ma lasa sa dau mesaj, trebuie sa primesc un e-mail, si vad ca nu-l mai primesc.

| BiTW a răspuns (pentru TheVirus):

Mda, se pare că am și eu exact aceeași problemă. Un id de mess imi poți lăsa aici?

| TheVirus explică (pentru BiTW):

Og_cristian20@yahoo.com