| premiumself a întrebat:

Salut! Dupa cat timp pot sa primesc diploma de bacalaureat? Trebuie sa merg din nou la liceu sa depun o cerere pentru eliberarea diplomei sau doar trebuie sa astept un anumit interval de timp? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Dacă ai depus fotografiile pentru diplomă ai făcut atunci pașii necesari, nu mai trebuie să faci nimic, doar să aștepți. La diplomă mă refer.
De obicei, nu sunt gata înainte de a începe sesiunile de admitere la universități, așa că trebuie să mergi la secretariatul liceului și să ceri o adeverință cu notele de la bac și media generală. Cu ea și celelalte acte necesare te poți înscrie la facultate, urmând să depui diploma în original după ce confirmi locul pe care ai fost admis. Confirmarea se face plătind taxa stabilită de facultatea respectivă.

3 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Nu prea e clară întrebarea.
Ai pierdut diploma și vrei un duplicat sau ai dat bac-ul și aștepți să-ți iei diploma?

| premiumself explică (pentru adryang78):

Am dat bacul si astept diploma, dar nu stiu cand pot sa o iau si daca mai e nevoie sa merg acum la liceu sa semnez ceva

| premiumself explică (pentru adryang78):

Multumesc mult!