| Idkidk a întrebat:

Salut.

Eu am o prietenă pe care o cunosc de la 1 an. ( Ne-am născut la o zi distanţă )
Totul era frumos, stăteam în acelaşi bloc, ne jucam în fiecare zi, mereu, mereu.
Când aveam 4-5 ani, am plecat... Tata a cumpărat o casă ( Tot în acelaşi oraş ) şi ne-am văzut mai rar. Dar ne-am văzut.
La 7 ani, am mers în aceaşi clasă, şi acum suntem tot în aceaşi clasă.
Acum s-a stricat prietenia, vorbeşte despre viaţa ei sexuală ( în general sex ) şi de lucruri legate de asta.
Şi de când are iubit, face sex... A uitat de mine...
sad
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da. Cum am zis. Oamenii se schimba. Fi puternicawinking

13 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cum adica, ce poti face? in ce sens?
Vrei sa o recuperezi?
Nu ai cum, ea e intr-o alta etapa a vietii ei acum. La fel s-ar fi intamplat si daca era invers, daca tu erai cea indragostita. Cu siguranta iubitul tau ar fi avut prioritate in fata prietenei din copilarie.

| Idkidk explică (pentru Kaℓi):

Da, să o recuperez.
Acum vorbeşte urât cu mine, uită de mine, nu mă bagă în seamă... Şi iubitul său... O încurajează. Ea nu era aşa!;(((

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu trebuie sa faci neaparat ceva. Oamenii se schimba. Nu poti sa o schimbi ca loc. Si desigur nu trebuie sa te schimbi tu. Lasa lucrurile asa.
Trebuie sa nu te superi pentru atata lucru. O sa iti gasesti oamenii care conteaza cu adevarat. Tu nu trebuie sa te astepti ca ea sa fie prietena ta din copilarie mereu.

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

...Ţin mult la ea. sad Mi-e dor de ea.

| Kaℓi a răspuns (pentru Idkidk):

Poate ca era asa dar s-a abtinut. Daca vorbeste urat cu tine, de ce vrei sa o recuperezi? las-o sa-si traiasca idila, cu iubitul ei subversiv.

| Idkidk explică (pentru Kaℓi):

sad Ai dreptate...
Dar două fete nu pot fii prietene la cataramă, ea a fost, indiferent de gelozie, certuri, etc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

Dar ea la tine?

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

Ţinea, aşa e ea. :< Dar acum, de câteva săptămâni nu ştiu ce are... Delia e cea mai bună prietenă a mea.

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

Mereu cred că nimeni nu mă doboară, dar de fapt nu vreau să recunosc.

| Jack20Wan a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii aduci aminte cat de bune prietene erati voi odata si ca ar trebui sa fiti in continuare pentru ca va cunoasteti de cand erati micute si va leaga prietenia.

| OldSoul a răspuns:

Nu-ti bate capsoru' fata.
O sa vezi ca o sa revina la tine dupa ce o paraseste ala, e doar o chestiune de timp, pentru moment e doar orbita de iubire, asta e toata problema, iar tu nu ai ce face in aceasta situatie, daca incerci sa faci ceva, mai mult o vei indeparta de tine.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Eee lucrurile se mai schimba dar tot va fi prietena ta in continuare.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Problema şi pierderea ei! Fi tare! O să apară altcineva în viaţa ta, mai devreme sau mai târziu!