| 321Sunshine123 a întrebat:

Salut.Imi place de o fata ma inteleg foarte bine cu ea, povestim etc Pare ca ii place de mine toata lumea zice asta fiindca atunci cand ne intalnim cu inca cineva petrecem cel mai mult timp impreuna.Insa,ea da de inteles ca ii place de un coleg de al meu mi-a spus ca a fost cu el si etc dar, nu mi-a spus daca este cu el sau nu.Eu am incercat sa o fac mai indepartata de el fiindca ea e draguta culta si frumoasa iar colegul meu prost, snob big grin etc. ii place de el numai fiindca are muschi... Si am reusit sa o conving cat de cat dar ea se intalneste cu fel si fel de baieti ba in mall ba nu stiuitu unde etc Nu mai am idei ce sa fac de obicei lumea imi spune ca sunt romantic chestii din astea dar acum am ramas cu punga goala.(Sper sa nu dau semne de disperat sau ceva de genu nu i felul meu) cer doar un sfat.Multumesc...

Răspuns Câştigător
| dreamout a răspuns:

Nu dai semne stai linistitoh go on
Baieti ca si tine mai rar de gasesc, iar fete ca ea la tot pasultongue
Daca esti sigur ca o placi, si ca vrei sa fii cu ea. daca chiar o consideri potrivita pentru tine.atunci bro, go on:X
Eu cred ca vrea doar sa-ti atraga atentia cu colegul ala al tau. i mean...cui naiba ii plac prostii?tongue.si crede`ma nu mai sunt la moda muschiiphbbbbt
Intreab`o daca vrea sa fiti impreuna, spune-i ce simti pentru ea.asta bineinteles fata in fata, si eventual poti duce o floare(stiu, e criza,,, da nu o sa mori de foamelaughing)
Sigur va accepta:X
Sper ca te-am ajutat, si sa ne anunti si pe noi cum merge:X:X

4 răspunsuri:
| ionika17 a răspuns:

Cred ca este genu de fata care vrea mult.Genu "fita" dupa cate am inteles din ce ai povestit tu.Eu spun sa o intrebi daca ii place de tine si ai scapat de indoieliwinking. S-au spune-i tu ca iti place de ea si vezi cum reactioneaza! baftAwinking

| Indian a răspuns:

Pei...stii pe langa romantic eu as zice si amuzant.Bei ati petrecut ceva timp impreuna, va cunoasteti destul de bine, i-ai dat si niste semne ca o placi...pei e timpul sa ii marturisesti ca tie iti place de ea. Ti-as sugera sa fiti decat voi doi, fata in fata!
Uite un mic pont.Pare cam demodat, dar e fff romantic si dragut si asa ii arati ca nu esti ca ceilalti baieti. Daca atunci cand va trebui sa ii spui ca o placi sau sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine, ai emotii sau pur si simplu...scrie-i pe un biletel ca o placi sau ce vrei tu sa ii scrii. O metoda mai moderna la aceasta chestie este sa ii scrii prin mesaj, dar cand ea este langa tine. Voi sa fiti fata in fata! Poti sa ii zici ca ti-ai luat un mobil nou si il arati si atunci cand se uita pe ecran sa fie mesajul.Sau poti sa ii zici:,, Hei asteapta putin'' si in timpul ala tu ii scrii mesajul.

Sper ca te-am putut ajuta!
P. S:Uita de Mister Musculo! Gandeste-te ca el arata bine, dar nu are nimic in cap!

Răspuns utilizator avertizat
| JuStMe_2792 a răspuns:

Pai ce mai astepti? Intreab-o daca vrea sa fiti impreuna! Acela a fost in trecut... tu esti viitorul!