| lalalaforyou a întrebat:

In ultimul timp am avut parte de atatea lucruri naspa incat am inceput sa cred ca norocul sau fericirea nu sunt pentru mine si niciun lucru bun nu mi se poate intampla..Si numai pot crede cu adevarat in niciun lucru, si se zice ca de ce ti-e frica de aia nu scapi.Ce sa fac sa imi revina increderea la loc?

Răspuns Câştigător
| MikiiD a răspuns:

Nu te mai gandi la asta. Uita de frica asta.
1.Iesi in oras cu prietenii.
2.Mergi la bazin.
3.Cumpara-ti o bratara, uneori ajuta, si sa spui ca cat timp o vei avea, vei avea parte doar de noroc.Este cam ciudat dar uneori e amuzant.Cand iti e frica, tot de vina este subcostientul, si daca iti vei pune increderea in ceva ca bratara ca te va apara, sigur asa va fi, pentru ca tu crezi in asta.
4.Fa-ti in fiecare zi cate o fotografie pe care la sfarsitul verii sa le pui intr-un album gen:vara 2012
5.Redecoreaza-ti camera.
6. Vorbeste mai mult cu prietenii si parintii.
7. Distreaza-te.
8.Iesi seara la plimbare cu bicicleta.
9.Incearca sa-i ajuti pe cei din jur.
Astfel vei uita de tot ce ti s-a intamplat si nu uita:Viata e frumoasa, daca tu o faci asabig grin
Sper ca te-am ajutat
Fundaa te rog?
Bafta!:X

4 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Distrează-te! Când te distrezi, uiți de toate grijile, necazurile, problemele și nefericirile.

● Ieși cu prietenii la un film, la o comedie bună. Apoi, mergeți la un suc. Mai râdeți și voi puțin.
● Mergi la Mall cu prietenii și probează haine. O să vă râdeți de ce combinații de haine puteți face big grin
● Poți merge și la ceva club, să dansați. happy

| alinutzapissy a răspuns:

Problema asta am avut-o si eu acum ceva vreme, dar am reusit de o depasesc cu ajutorul prietenilor si a familiei.Fiecare persoana are parte de fericire si noroc in viata,poate nu acum,dar mai tarziu sigur vei avea,fii optimist, incearca sa uiti de asta si iesi cu prietenii, distreaza-te, prietenii intotdeauna te fac sa razi si vei uita de probleme, eu una asta am facut.

| ImHereForYou a răspuns:

Pai...gandeste-te ca ce e al tau e pus deoparte! O sa vina timpul in care tu vei fi fericita...pt k roata se invarte si niciodata nu sta!

| lalalaforyou explică (pentru alinutzapissy):

Multumeschappy o sa tin cont