| D0zzz a întrebat:

La liceuri de bilingv engleza se face numai engleza si romana? se mai fac si franceza, latina sau alte limbi?

4 răspunsuri:
| Ela13 a răspuns:

Se fac ore normal...ca si la celelalte profiluri numai ca la bilingv faci ore in plus de engleza(in general 6 pe saptamana).

| ChristinneVonD a răspuns:

N-ai sanse sa intri la liceu cu Romana ta strans legata de Liceuri happy

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Da, se fac doua limbi. Bineinteles, engleza este prima limba si ai 6 ore pe saptamana si mai trebuie sa optezi pentru o a doua limba (franceza, germana sau, in fine, depinde de liceu), din care vei avea 2 ore pe saptamana.
La liceu, latina se face doar la uman.

| D0zzz explică (pentru ChristinneVonD):

Draga, nu sunt robot... se mai intampla sa mai si gresesti. Nu te crede tu superioara. Nu esti mai presus. Poti sa ma corectezi si foarte frumos, nu sa ma iei peste picior. Hai pa-pa!