| Anonimboy111 a întrebat:

Salut, laba cauzeaza acneea?

4 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Daca era asa, toti barbatii care nu au parte de sex, erau plini laughing
Exces de sebum, bacterii, dereglari hormonale, alimenatie, cauta pe net

| IonelIonescu a răspuns:

Acneea este mai degrabă rezultatul unor factori precum dezechilibrul hormonal, predispoziția genetică, igiena pielii sau dieta. Masturbarea nu este un factor major care să influențeze direct acneea, sau mai simplu: Nu!

| Anonimboy111 explică (pentru Miruna333):

Ma refer daca laba in exces poate cauza mai rau acneea, sunt unii care o fac rar unii care nu o fac deloc deci nu toti ar fi avut daca asta era cauza

| Miruna333 a răspuns (pentru Anonimboy111):

Nu. Si nu ai specificat in exces. Nu are legatura, faci laba, sau sex, nu are nicio treaba cu acneea.De la pubertate