| streethunter a întrebat:

M-am inscris recent la scoala de soferi si urmeaza sa fac testul' de oftalmologie.,. Am dat la cateva planse ishihara si nu le-am putut vedea pe toate, doar pe unele. Se poate sa pic pentru atata lucru? Culorile le stiu, mai ales pe cele de la semafor. Nu am probleme, cel putin daca nu dadeam peste acele planse nu stiam.

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Nu il pici stai linistit.

3 răspunsuri:
| kopotoru a răspuns:

Da eu am picat tot asa am fost ca tine fara semnatura doctorului nu poti sa dai scoala de soferi daca nu ai vedere 100% buna!

Exista totusi 2 variante!

Te trimite acasa sa iti faci ochelari dupa care sa te intorci odata sa mai dai testul!

A doua bagi 50-100 lei in buzunar la doctor si pune semnatura 100% chiar daca esti orblaughing asa am facut eu! acum depinde daca e genul sa accepte!

| streethunter explică (pentru kopotoru):

Avand in vedere ca instructooru' mi-a zis ca mi le poate face si el fara sa ma prezint, cred ca nu e asa greu laughing. Am sa vorbesc totusi cu instructoru' si o sa ii spun cum sta treaba

| doctorandus a răspuns:

Parerea mea e ca daca nu vezi toate culorile, mai bine nu te apuci de sofat. Pe urma omori pe cineva si-ti pare rau.