| Florin11996 a întrebat:

Maine voi saruta pentru prima data as dori si eu niste sfaturi sau orice altceva ce m-ar putea ajuta sa ma descurc...Deci ce ar trebui sa fac cu gura, limba va rog sa nu radeti cred ca si voi ati fost la fel la inceput!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce iti programezi sarutul? nu o sa iasa nimica bun din programarea asta. cand e sa se intample, se intampla si nu mai ajungi sa iti faci griji de genul

| TeUrăsc a răspuns:

Pai! Daca te saruti.ia-o incet. Ia-ti iubita-n brate, apropie-te de puzele ei incet. O musti putin de buza de jos day dreaming. Baga-i incet limba-n gura. O musti si de limba si te joci cu limba ei love struck. Dupa ce ai terminat cu limba ii "sugi" buzele(poti face asta cu si lumba ei) Sper ca te-am ajutat. Fundita? puppy dog eyes

| CarlaElena a răspuns:

Doar lasă-te purtat de instinct. Dacă vei urma nişte paşi, vei strica tot momentul.

| gazza01 a răspuns:

Chestia asta nu se explica. Pur si simplu iti vine sa o faci si uite asa o invetzi cu toate ca primele limbutse o sa fie cam incrucisate laughing Stai calm! N'are cum sa nu fie bine!

| ๖ClaSSic a răspuns:

O sa ajungem sa ne programam si rasul, si plansul... Un sarut vine de la sine. Oricum, uite cateva sfaturi:
Dupa ce v-ati asezat comod, apropie-te de ea si saruta-i pentru inceput doar buzele. Exerseaza si adopta diverse miscari. E bine sa nu fii incordat, lasa-te purtat de val si construiti sarutul impreuna. Aveti in schimb grija ca pozitia capului sa fie optima, astfel incat sa nu va loviti fiecare de nasul celuilalt.Suge-i usor buzele, poti trece cand la buza superioara, cand la cea inferioara. Odata ce te-ai obisnuit cu miscarea, poti deschide incet gura si poti scoate usor limba. Ai grija sa nu faci asta brusc. Daca partenera nu reactioneaza nu e nevoie sa insisti. Atingeti-va usor limbile printr-o miscare blanda, nu apasa si nici nu cauta prin gura partenerului. Scoate usor limba dar nu inchide gura decat putin, dupa care, poti repeta scena de dinainte.Adopta si exerseaza atingerile in timpul sarutului. Pune mana pe fata ei, sau prin par.
Cheia succesului este rabdarea si repetitia ( si atentie la igiena!) happy

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu cu gura, ce-ai? Cu nasul...

| Andi89 a răspuns:

Fi tu insutiwinking si totul vine de la sine

| Florin11996 explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Ai mancat amuzament pe paine de dimineata asa? :-s