| IonelIonescu a întrebat:

Salut, pot să mă angajez fără diploma de clasa a 8-a? Am diploma de Liceu, dar aia de 8 clase e la Liceu unde am terminat.

5 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Ori unde poți Sâte angajezi dacă chiar vrei sa muncești cu Adevărat da cu Adevărat fratele meu.

| IonelIonescu explică (pentru 1onur):

Fra, mersi de răspuns da este întrebarea era dacă pot fără diploma de 8 clase, răspunsul tău este ieșit din context.

| 1onur a răspuns (pentru IonelIonescu):

Poți eu am putu fără m-am oprit la 9 clase fără diplomă m-am angajat de cel puțin 4 ori și am muncit în o grămadă de domeni fără bac și diplomă frate meu construcții fabrica descărcări tiruri vânzare pepeni in piața ca chelner aduceam comenzilor la masă la oamenii și le luam după ce se termina masa de mâncat o curățam și o făceam că noua happy pe plaja băiatul cu salteaua și comenzile măi băga pe zi o saltea doua la buzunarwinking păi pe soarele ăla acolo. și acum am ajuns și muncesc într-o fabrică de tăiat animale vi până la împachetat si nai vrea sa vezi bălțile de sânge pe este pe aicia fără nicio diplomă si cu 9 clase ne terminate.

Sunt alți care nu știe să scrie să cinstească și tot găsesc de muncă și au de muncă noi încă suntem bine rău știm să citim sa scriem

| IonelIonescu explică (pentru 1onur):

A, bine atunci. Dacă ai muncit cu carte de muncă și nu ți-a cerut nimic e bine atunci.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde care sunt cerintele de la acel job, ca acolo se mentioneaza intotdeauna ce acte legale sunt necesare la angajare.

La muncile necalificate in: constructii, agricultura, apa si gunoi, salubritate, sapat santuri, cules fructe si legume, NU se cer diplome de nici un fel.