| costin900 a întrebat:

Salut,
puteti sa-mi recomandati va rog mult un curs bun pentru limba engleza? sa fie pentru incepatori, carte, curs, eventual si online daca e, ceva resurse de pe net, sau titlu de carte daca stiti, as avea nevoie sa fie ceva util si care sa te invete ceva, caut ceva care sa ma ajute sa pot sa inteleg si sa pot conversa cat de cat, nu neaparat sa stiu gramatica la perfectie ci sa ma ajute cat de cat sa pot purta o conversatie la nivel de incepator

4 răspunsuri:
| Simplicity a răspuns:

Livemocha.com
este un siteu foarte bun poti invata absolul orice limba. Eu am inceput sa invat spaniola si turca de aici.La fel ai posibilitatea de a comunica cu oamenii, iti alegi nivelul de la care ai vrea sa incepi sa studiezi engleza )
incearca o sa-ti placa)

| costin900 explică (pentru Simplicity):

Am vazut ca trebuie cont si pentru inceput iti dau ei un credit pentru prima lectie, urmatoarele se platesc? mersi

| Simplicity a răspuns:

sunt 2 metode de invatat si pentru una stiu ca trebuiesc baluri, dar balurile le poti face corectind raspunsurile altora (de ex celor care doresc sa invete romana)
eu cand am inceput sa invat turca nu am platit )

| RAY a răspuns:

Sal,poii desacarca gratis un curs foarte bun eurocor e da la copii pana la avansat, sunt atatea cursuri gratis daca chiar vrei sa inveti