| zerro17 a întrebat:

Sunt baiat am 21 de ani si cred ca am o problema...
E posibil sa mi placa o fata de 16 ani. Ne stim de mult timp, adica de cativa ani, ii cunosc si parintii, ma cunosc si ei destul de bine si nu stiu ce sa fac.
Noi vorbim acum, si i-am zis ca imi e simpatica...dar nu stiu cat e de normal si moral sa fim, impreuna.
Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| ItsJustAName a răspuns:

Sincer mie nu mi se pare ceva anormal în chestia asta. Singura mențiune pe care eu o am de făcut e să ai grijă că o dată ce veți forma un cuplu există ca viziunile și așteptările despre viață să difere de la unul la altul din cauza vârstei, lucru care e posibil să răcească lucrurile între voi. Așa că ai grijă pentru că dacă vrei cu adevărat să fiți împreună va trebui să îți asumi niște lucruri importante pentru ea. Răbdare ș.a.m.d.

17 răspunsuri:
| MyNameIsCata a răspuns:

Nu imi dau seama frate cum nu va puteti gasi fete apropiate de varsta voastra.Chiar asa incompetenti sunteti? Fata ate 16 ani. Las-o frate sa-si gaseasca baieti apropiati de varsta ei.In plus nu cred ca parintii ei o sa fie de acord cu relatia asta.Gandeste-te are 16 ani tu 21. Le luati fiindca sunt mici si usor de influentat in speranta de a **** ceva?
Nu-i strica adolescenta.

| mcris8 a răspuns:

Nu mai zicem nimic sad

| zerro17 explică (pentru MyNameIsCata):

Nu inteleg de ce vorbesti la plural. Care noi? Cine le ia?
Nu vreau sa *** nimic. Nu ma intereseaza partea asta.

| YulyaFlorentina a răspuns:

Hey.
Nu conteaza ca este mai mica decat tine cu cativa ani.
Nici nu conteaza varsta.
Daca va placeti sh va intelegeti bine, nu conteaza ce zice lumea.
Sper ca ti-am fost de ajutor. happy

| 愛日本 a răspuns:

Este o diferenta de 5 ani intre voi, nu e asa mult.Dar ea inca e mica pentru cineva de 20+ ani.Intre parintii mei sunt 11 ani.

| zerro17 explică (pentru 愛日本):

Asta am incercat sa zic si eu. Nu ma grabesc, nu ma vad sarutandu-ma cu ea (cel putin nu acum) dar imi face placere sa vorbesc si are ceva ce ma atrage. Dar toti de grabesc sa judece de parca ar fi facut dreptul.

| 愛日本 a răspuns (pentru zerro17):

Da,am observat si nu e ok. Totusi, poate in viitor cine stie ce se va intampla happy

| SkyPilot a răspuns:

Atata timp cat nu o fortezi sa faca ceva, este OK. E o problema la diferenta de varsta atunci cand e vorba de preocuparile voastre, de valori, de interese. Daca le puteti alinia, perfect, altfel vor apare neintelegeri. Cu cat stati impreuna mai mult, diferenta de varsta devine mai putin importanta.
Eu as zice sa mergi inainte, dar sa nu o grabesti cu inceperea vietii sexuale. Asteapt-o pana este pregatita, daca se poate cel putin 2 ani.

| neutrino a răspuns:

Deja ai o mare problema! Cauta-ti si tu o fata apropiata de varsta ta si lasa copila in pace.

| cristimihailov a răspuns:

Iti place de ea, dar poate gasesti si alta de care sa iti placa. La un moment dat se va pune problema si de cocosel.

Si s-ar putea sa fii in probleme legale.

| EllaYlk a răspuns:

Mie nu mi se pare anormal. De exemplu, iubitul meu face 27 de ani luna asta, eu o să fac 18 în curând, suntem împreună de 1 an și toate ne merg bine. Într-o relație nu contează vârsta, contează să vă înțelegeți și să vă respectați, apoi vine iubirea. Atât timp cât o înțelegi, o respecți, te comporți frumos cu ea și o iubești, restul nu mai contează. Trebuie doar să vă aflați pe aceiași lungime de undă. Să nu o forțezi la nimic și să fiți siguri că amândoi vă doriți același lucru. Nu cred că părinții ei o să îi interzică să fie cu tine, atât timp cât o faci fericită. E alegerea ta, trebuie să gândești atât cu mintea, să fii conștient de ceea ce implică această relație, cât și cu inima. Sper că te-am ajutat! happy

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru zerro17):

Buna,daca tu o placi cu adevarat este bine! spunei ca o placi pana la urma nui asa mare diferenta stiu cupluri care au diferenta de 10 ani!!!! Eu iti urez succes!!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare ceva anormal cu atât mai puțin imoral.Nu e o diferență chiar atât de mare.

| T0T a răspuns:

De ce nu? Iubirea nu are varsta. Acum nu sustin diferentele prea mari de varsta cum am vazut in unele cazuri. Dar la tine cred ca ar merge.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Atat timp cat nu vrei sa profiti de ea, nimic nu este imoral, dar daca asta iti este scopul, atunci este anormal..
Deci gandeste bine inainte sa faci un pas..
O zi bunahappy

| Dariusuu a răspuns:

Când există iubire atunci puteţi să lăsaţi pe toată lumea să vă pupe în locuri mai greu accesibile pentru că doar iubirea contează.

Nu ce cred alţii!

| SmileFromHell a răspuns:

Ugh.. ce de-a comentarii rautacioase pe-aici. >.<
Nu asculta rautatile. Oamenii in general au o gandire aiurea... Daca ea are 16 acum iar tu 21 toti zic ca nu e firesc si altele.. cand ea va avea 18 iar tu 23 nu se va mai comenta. De ce? Deoarece lumea e f**ked up.
Nu e nimic ciudat in asta. Daca iti place si ii place si ei de tine este totul super..pana la urma asta e esentialul : iubirea.hee hee
Mult succes. happy