| Ahhajakaakakkq a întrebat:

Salut.
Sunt din Brașov.
Am și eu dilemă legata de liceu.
Eu aș vrea să mă transfer la alt liceu mai slab pentru ca acum sunt la un liceu la care efectiv nu fac față.
Profil :științele naturii
Si nu ma descurc deloc la mate, fizica și chimie și în plus nu suport nici profesorii.
Nu știu ce sa fac. Eu aș vrea să mă transfer dar aș vrea să nu fac o greșeală, vreau sa iau bacul. Mulți îmi zic sa rămân la liceu asta dar efectiv ma stresez prea tare la liceu asta. Nu știu ce sa fac.
Voi ce credeți?

4 răspunsuri:
| Ahhajakaakakkq explică:

Și în generală nu prea făceam ore. AIDCA nu prea se învața. Dasta cred ca îmi este asa greu.

| Andreeush a răspuns:

Eu aș zice să îți dai toată silința și să înveți, fii atent la ore.

| PsyhoChild a răspuns:

De ce la un liceu mai slab cand poti la unul poate chiar mai bun dar pe alt profil?
Cel mai chill profil este stiinte sociale.
Diferente:
Stiinte sociale: romana, logica, desen, psihologie, geografie, istorie
Filologie: romana, latina, desen, geografie, istorie

| Ahhajakaakakkq explică (pentru PsyhoChild):

Nu am științe sociale la mine în liceu