| Crissty8 a întrebat:

Salut,sunt in clasa a 10-a,profil filologie si as vrea sa urmez o cariera in jandarmerie,stiu ca pot sa dau la academia militara dupa ce iau bacul,as vrea sa stiu ce probe trebuie sa dau pentru academie si cu cat timp inainte trebuie sa ma pregatesc, sau cum se procedeaza?
Unele persoane mi au spus ca trebuia sa urmez un liceu militar, altii imi spun ca se poate doar cu academia militară.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"o cariera in jandarmerie...la academia militara dupa ce iau bacul, as vrea sa stiu ce probe trebuie sa dau "

dacă CHIAR erai interesat de asta, deja erai prezent pe site-ul instituției. Nefiind, asta ne spune că doar ai un junghi (poate la patină?)

https://anp.gov.ro/wp-content/uploads/2024/04/Anunt-ATM-2024.pdf