| EdwardRo a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si peste 2 saptamani dau examenu si nu prea stiu ce profil sa bag.M-am gandit la mate-info deoarece imi place cat de cat matematica dar am unele dubi mai ales ca am citit pe internet si se zice ca e foarte greu la mate-info.Si m-am mai gandit la profilul tehnic automatizari ( tehnician operator tehnica de caluc) Deci vreau ajutor pentru ca nu stiu ce sa fac. Si inca ceva, daca termin liceul pe profil mate-info am unele avantaje?... Va rog sa imi raspundeti ..Sunt din Craiova. Si sa nu uitam dau Funda!laughing

Răspuns Câştigător
| oAnna a răspuns:

Salut! Sunt la mate -info, cls a9-a.Parerea mea e ca daca esti inclinat pe partea reala, matematica si esti interesat de calculatoare, programare, iti va fi foarte usor. Dar daca nu ai nici o tangenta cu partea reala, nu iti recomand. Daca termini acest profilul, poti pleca la orice facultate.

2 răspunsuri:
| bloondu a răspuns:

Am terminat anul asta clasa a 12-a la profilul mate-info si iti spun sincer ca toti fug de asa ceva pentru ca e foarte grea matematica m1.Dar daca iti place matematica poti sa mergi, dar vezi ca este foarte grea matematica de a 11-a si a 12-a.Si sincer sa fiu nu vad nicio diferenta intre bacul la real si cel de la uman!

| EdwardRo explică (pentru bloondu):

Scz nu stiam pe cine sa aleg, ambele raspunsuri sunt foarte bune si am zis sa o aleg pe oAnna pentru ca a raspuns prima, nu te supara si iti multumesc ca mi-ai raspuns.